Niedziela Św. Rodziny – 28 grudnia 2014 r.

1. Dzisiaj przeżywamy święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Pozdrawiamy zgromadzonych i dziękujemy za wspólną modlitwę.

2. W środę – 31 grudnia – w ostatni dzień roku  na Mszy o godz. 18.00  dziękczynienie za cały kończący się Rok Pański 2014.

3. W czwartek  – w pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2015 –  uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W tym dniu przypada 48 Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w niedzielę. Taca w tym dniu na potrzeby WSD OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

4. W piątek – wspomnienie świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła,

5. W sobotę – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus,

6. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni odnowy wewnętrznej: I czwartek,  I piątek i I- sza sobota miesiąca:

  • w I piątek – po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania Najśw. Sercu.  O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17.30 Adoracja Naśw. Sakramentu i spowiedź święta. Zachęcamy do praktykowania spowiedzi i Komunii św. pierwszopiątkowej. Objazd chorych w I piątek od godz. 9.00

7. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy Jubileusze, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

8. Dziękujemy Rodzinie z Alwerni za ofiarę (3.000 zł) na odnowę kościoła po pożarze.

9. Dziękujemy mieszkańcom Bl. Nr 11 za posprzątanie świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 10 lutego o godz. 7.30 a od klasztoru 11 lutego. W tym tygodniu o tę posługę prosimy mieszkańców Bl. Nr 12 z Os. Chemików.

Komentowanie jest wyłączone.