Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 11 czerwca 2017

1. Przeżywamy  uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Pozdrawiamy uczestników Liturgii i życzymy błogosławionej Niedzieli.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek – wspomnienie bł. męczenników Anastazego Pankiewicza i 107 towarzyszy.
– we wtorek – uroczystość Św. Antoniego z Padwy w naszym kościele Msze Św. z kazaniem o godzinie 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00.
– w środę – wspomnienie Bł. Michała Kozala bpa i męczennika.
– w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli Boże Ciało. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po Mszy św. o godz. 11:30 procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy z odśpiewaniem Ewangelii. Serdecznie prosimy Parafian o przygotowanie ołtarzy według ustalonego porządku. Ze względu na objazd prowadzący przez Alwernię, nie możemy w tym roku poprowadzić procesji Eucharystycznej tradycyjną trasą. W związku z tym ołtarze będą:
I – Przy metalowym Krzyżu
II – Przy Figurze św. Franciszka
III–  Przy Figurze Chrystusa Frasobliwego
IV – Przy Krzyżu na placu przed Kościołem
Przez całą Oktawę codziennie o 17:30 nabożeństwo i procesja Eucharystyczna,
– w sobotę – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.

3. W przyszłą niedzielę w naszym Sanktuarium uroczystość odpustowa czyli tradycyjna Strzelanka. O godz. 11:30 suma odpustowa. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna. Ze względu na objazd prowadzący przez Alwernię, nie możemy w tym roku zorganizować biegu strzelankowego.

4. W uroczystość Bożego Ciała w Sali Audiowizualnej w klasztorze koncert Kwartetu Smyczkowego „Quarte” o godzinie 16:00 i 19:00. Wejściówki do odebrania w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

5. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Chemików blok nr 9 klatka 1 i 2 za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 17 Października o godzinie 7:00 a od klasztoru 23 Października. W tym tygodniu o tę posługę prosimy mieszkańców osiedla Chemików blok nr 9 klatka 3 i 4.

6. W minionym tygodniu przeprowadziliśmy zbiórkę na kontynuację prac w Kaplicy Pana Jezusa „Ecce Homo” udało się zebrać 15 400 zł. Za tak hojny odzew na naszą prośbę składamy serdeczne Bóg Zapłać.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana. Kazimierz Wosik i Krzysztof Goły z osiedla Chemików. Pomódlmy się za ich dusze:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci,

niech odpoczywają w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone.