Niedziela Wielkanocna – 21.04.2019

  1. Przeżywamy Niedzielę Wielkanocną. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich uczestników Eucharystii. Bracia i Siostry Alleluja! Jezus żyje! Szczególne pozdrowienia kierujemy pod adresem wszystkich gości przybyłych do swych rodzin na święta. Wszystkim życzymy pokoju Bożego i radosnego świętowania. Dzisiaj wypominków o godz. 14.30 nie będzie.
  2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary zebrane jutro na tacę będą tradycyjnie przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego JP II w Krakowie. We wtorek drugi dzień Nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy. Msza św. z kazaniem o godz. 7.00 a po niej nabożeństwo do św. Antoniego.Przyszła niedziela jest niedzielą Bożego Miłosierdzia. W trwającej nowennie przed tą uroczystością stosowne modlitwy odmawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej a w Niedzielę Miłosierdzia 15 minut przed każdą Mszą św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  3. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocy post nie obowiązuje.
  4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i za wszystkie ofiary składane w czasie Triduum Paschalnego. Dziękujemy Strażakom z Alwerni za zabezpieczenie obchodów Misterium i za wartę przy Pańskim Grobie. Serdeczne podziękowania grupie misteryjnej Pascha za piękne przedstawienie scen Męki Pańskiej i pełne zaangażowania prace z tym związane a także wszystkim zaangażowanym w liturgię Triduum oraz Br. Kleofasowi za budowę Grobu Pańskiego i wszelkie prace w kościele i wokół niego . Dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej za przygotowanie i rozprowadzenie paczek świątecznych dla 46 Rodzin i Osób potrzebujących wsparcia, za zebrane ofiary w wysokości 2.700 zł i darom złożonym w sklepie MK Borowscy. Niech Pan nagrodzi Waszą dobroć serca obfitym błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.
  5. O posługę sprzątania świątyni w nadchodzącym tygodniu prosimy mieszkańców Osiedla Kamionki od numeru 1 do 20.
  6. Jeszcze raz wszystkim parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia: Niechaj światło i moc płynące od Zmartwychwstałego Pana umacniają Was w ziemskim pielgrzymowaniu do Domu Ojca. Niech pomagają w rozwiązywaniu wszelkich trudności dnia codziennego i budzą nadzieję. Niech Was Bóg błogosławi.

Komentowanie jest wyłączone.