Nowi choraliści i ministranci ołtarza

ministranci„Ministranci pełnią ważną funkcję w życiu parafii. Troszczą się o piękno liturgii, która jest sercem jej życia”– powiedział o. Bartłomiej Mazurkiewicz, gwardian klasztoru, podczas uroczystej Mszy w niedzielę 26 września o godz. 1130. Wyniósł on do godności ministrantów choralistów oraz ministrantów ołtarza ministrantów naszego sanktuarium, którzy w ubiegłym roku formacyjnym przygotowali się do podjęcia tych posług.

Choraliści to ministranci, których główną funkcją jest głośne prowadzenie dialogu z kapłanem podczas Mszy św. oraz podtrzymywanie śpiewu. Dają oni znaki liturgiczne dzwoniąc dzwonkami oraz gongiem. Oznaką ich funkcji, w naszej parafii jest wiązana pod szyją pelerynka.

Ministranci ołtarza są szczególnie blisko tajemnicy Eucharystii. Do nich należy dbanie o czystość ołtarza, na którym sprawowana jest największa Tajemnica Kościoła. Służą Bogu i kapłanowi podając kielich i ampułki oraz umywając celebransowi ręce. Oprócz komży i pelerynki, na znak godności, której dostępują otrzymują spódnice ministranckie.

Gratulujemy wszystkim ministrantom promowanym na wyższe stopnie posługi i życzymy, aby gorliwie służąc Bogu stawali się coraz lepszymi ludźmi.

Dziękujemy rodzicom nowych ministrantów choralistów i ministrantów ołtarza. Wasza życzliwość i otwarcie na pragnienia służby Bogu jako ministranci jakie odzywa się w sercach Waszych synów jest bardzo ważna i konieczna. Gratulujemy wspaniałych dzieci!

Dziękujemy o. Izydorowi za Jego trud, czas i poświęcenie z jakim podchodzi do wypełniania swoich obowiązków. Niech Bóg wynagrodzi!

Tekst: Kuba Biel

Komentowanie jest wyłączone.