Odpust na Strzelankę – XII Niedziela Zwykła – 22 czerwca 2014 r.

 • Dzisiaj przeżywamy w naszym sanktuarium uroczystość odpustową ku czci Pana Jezusa Cierpiącego i Miłosiernego Ecce Homo zwaną popularnie Strzelanką. Kazania odpustowe na wszystkich Mszach św. wygłasza o. Egidiusz Włodarczyk z Kalwarii Zebrzydowskiej, którego serdecznie witamy. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas III oraz eucharystyczna procesja odpustowa. Dzisiejsze nabożeństwo czerwcowe bez procesji.
 • Także dzisiaj zapraszamy do udziału w czwartym Rodzinnym Biegu Strzelankowym o puchar Prowincjała OO. Bernardynów. Zapisy od godz. 13.30 w ogrodzie klasztornym. Niepełnoletni chcący wziąć udział w tym biegu muszą mieć obowiązkowo zgodę rodziców, której formularz można pobrać na stronie internetowej.
 • Witamy pielgrzymów, którzy dzisiaj, nawiedzają sanktuarium Pana Jezusa Cierpiącego i Miłosiernego Ecce Homo. Niech zanurzenie się w tej modlitwie, która została naniesiona na to alwernijskie wzgórze przez pokolenia przybywających tutaj pielgrzymów umocni Wasze zawierzenie Bogu. Równocześnie składamy serdeczne Bóg zapłać  wszystkim, którzy wspierają remonty. Serdeczne podziękowania należą się także tym wszystkim, którzy  przygotowali piękne ołtarze na procesję Bożego Ciała i za ofiary złożone przez nich na ławki do naszej świątyni. Msza św. w intencji przygotowujących ołtarz przy metalowym krzyżu będzie 29 lipca o 18.00, za przygotowujących ołtarz przy krzyżu naprzeciw Opieki 30 lipca o godz. 18.00, za przygotowujących ołtarz przy św. Franciszku 13 sierpnia o godz. 18.00, za przygotowujących ołtarz przy krzyżu na placu kościelnym 17 lipca o godz. 7.30. Dziękujemy także wszystkim, którzy złożyli ofiary na ławki w minionym tygodniu: Renciście z ul. Garncarskiej z Alwerni, który ofiarował 3.500,- zł na konto wykonania dziewiętnastej ławki, Rodzinie z Kamionek z Alwerni, która ofiarowała 3.750,- zł na konto wykonania dwudziestej ławki, przygotowującym czwarty ołtarz na Boże Ciało, którzy ofiarowali 3.050,- zł na konto wykonania dwudziestej pierwszej ławki, Andrzejowi, Józefowi i Natalii Misiom z Nowej Wsi Szlacheckiej za 1.500,- zł na konto wykonania dwudziestej drugiej ławki oraz osobie z Alwerni za 500,- zł, pewnej osobie za 1.000,- zł, wykonawcom pierwszego ołtarza za 1.400,- zł, wykonawcom drugiego ołtarza za 1.000,- zł i wykonawcom trzeciego ołtarza za 400,- zł na uzupełnienie należności za niektóre poprzednie ławki. Graficzna rozpiska dotychczasowych ofiarodawców ławek znajduje się w gablotce.

W tym tygodniu:

 • we wtorek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, poprzednika Zbawiciela.
 • w czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją i Mszą św. oraz tradycyjnym poświęceniem wianków o godz. 17.30.
 • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Także w piątek zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze szkoły podstawowej Msza św. o godz. 8.00 i dla gimnazjalistów o godz. 10.00. Spowiedź dzieci i młodzieży od godz. 7.30. W  związku z rozpoczynającymi się w piątek wakacjami dla dzieci i młodzieży pragniemy przypomnieć, że nie ma nigdy wakacji od niedzielnej Mszy św., codziennej modlitwy i od świadczenia o Panu Jezusie na co dzień.
 • w sobotę – Niepokalanego Serca NMP;
 • w przyszłą niedzielę  – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 • Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
 • Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Poprzez oktawę Bożego Ciała i w uroczystość Najśw. Serca P. J. w piątek połączone będzie z procesją.  Prosimy asystę procesyjną do noszenia baldachimu, feretronów i chorągwi, dzieci rocznicowe do przychodzenia w strojach komunijnych,  dziewczynki rocznicowe i młodsze do sypania kwiatów, noszenia poduszek, chłopców do asystowania w procesji.
 • Dziękujemy za posprzątanie świątyni przed Bożym Ciałem mieszkańcom ul. Prusa od numeru 36 do końca. Msza św. za sprzątających 29 sierpnia o godz. 18.00, a od klasztoru 21 lipca. Dziękujemy za udekorowanie i posprzątanie świątyni przed odpustem rodzicom dzieci rocznicowych. W tym tygodniu prosimy do tej posługi mieszkańców Brzezin.

Pobierz: Ogłoszenia duszpasterskie w formacie pdf

Komentowanie jest wyłączone.