OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 Niedziela Zwykła 30.08.2020

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 Niedziela Zwykła – 30.08.2020

    

 1. Przeżywamy 22 Niedzielę Zwykłą. Pozdrawiamy uczestników niedzielnej Eucharystii i życzymy obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Pozdrawiamy szczególnie Dzieci i Młodzież, które rozpoczynają nowy rok szkolny i życzymy im wielorakich Darów Ducha Św. w zdobywaniu wiedzy i formacji duchowej na drodze ku dorosłości i chrześcijańskiej dojrzałości.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia:
 • w czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
 • w piątek pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwa i spowiedź według stałego porządku,
 1. Informujemy, że bierzmowanie odbędzie się w naszym kościele w uroczystość Stygmatów św. Franciszka, 17 września o godz. 18.00. Sakramentu udzieli o. bp Damian Muskus. Kandydatów zapraszamy na pierwsze spotkanie w niedzielę 6 września po Mszy św. o godz.15.00 oraz na drugie w sobotę 12 września po Mszy św. o godz. 18.00. Spotkania poprowadzi o. Anicet Gruszczyński.
 2. Po wakacjach wznawia swoją działalność Grupa Biblijna. Serdecznie zapraszamy wszystkich jej uczestników i tych, którzy pragną się dołączyć, na spotkanie w środę 2 września o godz. 19.30.
 3. Ministrantów, Lektorów oraz kandydatów na Ministrantów serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w najbliższą sobotę 5 września o godz. 10.00. Spotnienie poprowadzi o. Pio.
 4. Dzieci i młodzież uczestniczącą i chcącą uczestniczyć we franciszkańskim ruchu oazowym zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie w sobotę 5 września o godz. 15.00. Grupą pokieruje o. Anicet.
 5. W przyszłą niedzielę 6 września po Mszy św. o godz. 18.00 w ramach cyklu wydarzeń: Gmina Alwernia w hołdzie bohaterom wojny polsko – bolszewickiej odbędzie się w naszym kościele spotkanie słowno – muzyczne w wykonaniu artystów scen krakowskich pod przewodnictwem Haliny Jarczyk, kierownika muzycznego teatru Słowackiego w Krakowie. Szczegóły na plakatach i w internecie. Serdecznie zapraszamy. Prosimy o zabranie maseczek.
 6. O posługę sprzątania świątyni prosimy w tym tygodniu Parafian z Bloku Nr 9, 1 i 2 klatka.
 7. W miniony piątek odbył się w Krakowie pogrzeb naszej Parafianki Sp. Haliny Leśniak z ul. Sienkiewicza. Pomódlmy się w Jej intencji: Wieczny odpoczynek …… .

Komentowanie jest wyłączone.