Ogłoszenia Duszpasterskie 23 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 Niedziela Zwykła – 08.09.2019

 

 1. Przeżywamy 23 Niedzielę Zwykłą. Wszystkim Parafianom i Gościom, uczestnikom tej Eucharystii, niech Pan Bóg błogosławi, a Matka Najświętsza ma Was w swojej opiece.
 2. W nadchodzącym tygodniu obchodzić będziemy:
 • We wtorek: święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 • W sobotę: wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
 1. Za tydzień, w niedzielę o godz. 10:00, swoją Mszę św. Prymicyjną sprawował będzie o. Pio Trzeciak. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Po Eucharystii będzie możliwość przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego.
 2. Ponieważ w dalszym ciągu z przykrością zauważamy pewne nieprawidłowości podczas udzielania Komunii świętej na rękę, dlatego też w gablotach zostały umieszczone plakaty, które ilustrują, jaką postawę przyjąć, aby godnie przyjąć Eucharystię w ten sposób. Zwróćmy na to szczególną uwagę, ponieważ chodzi tutaj o największy Skarb Kościoła – Najświętszy Sakrament. Niech nasza zewnętrzna postawa będzie wyrazem czci i szacunku dla naszego Pana.
 3. W zeszły wtorek rozpoczął się nowy rok szkolny. Nie zapominajmy, że jest to również nowy rok katechetyczny, dlatego też przez trzy kolejne dni zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 18.00 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. A więc:

  W poniedziałek zapraszamy klasy od 0 do 3.
  Dla klasy 3 po Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie przed komunijne.

  We wtorek – klasy od 4 do 6.
  Wtedy też dzieci po I Komunii Świętej, jak i te, które do Komunii przystąpią 20 września, otrzymają indeksy do pierwszych piątków miesiąca.
  W środę zapraszamy – klasy 7 i 8.

  6. Dzisiaj po mszy o godzinie 18:00 w naszym kościele, w ramach cyklu wydarzeń „GMINA ALWERNIA W HOŁDZIE BOHATEROM WOJNY POLSKO-BOLSZEWICKIEJ,  odbędzie się spotkanie słowno-muzyczne w wykonaniu Artystów Scen Krakowskich pod przewodnictwem Pani Haliny Jarczyk – kierownika muzycznego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Wstęp wolny.  W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy. Prosimy o zabranie maseczek
  7. O pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy Parafian z bloku nr. 9; 3 i 4 klatkę.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy troje naszych Parafian: śp. Marię Michalik z ul. Marii Skłodowskiej-Curie, śp. Marię Malik z ul. Prusa i śp. Zofię Mazgaj z os. Chemików. Wieczny odpoczynek…

Komentowanie jest wyłączone.