Ogłoszenia Duszpasterskie 24 Niedziela Zwykła – 13.09.2020r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Niedziela Zwykła – 13.09.2020r.

 

  1. Przeżywamy 24 niedzielę zwykłą. Dziękując Wam za wspólną modlitwę życzymy wszystkim wszelkiego błogosławieństwa od Pana Jezusa Miłosiernego.
  2. W nadchodzącym tygodniu obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • we wtorek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • w środę: wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana
  • w czwartek: Święto Stygmatów św. Franciszka
  • w piątek: święto św. Stanisława Kostki
  • w sobotę: wspomnienie św. Józefa z Kupertynu
  1. W tym tygodniu wypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

( Ogłoszenia społeczne)

4. Za tydzień, w niedzielę 20 września, w ramach cyklu wydarzeń „GMINA ALWERNIA W HOŁDZIE BOHATEROM WOJNY POLSKO-BOLSZEWICKIEJ”, w naszym kościele, o godz. 15.00 sprawowana będzie uroczysta Msza święta za poległych obrońców Ojczyzny. Po niej będzie miał miejsce przemarsz pod Szkołę Podstawową w Alwerni, gdzie odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica ku pamięci Antoniego Knapika. Do udziału w uroczystościach wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. Policja ostrzega przed oszustami działającymi metodami: „na wnuczka”, „na wypadek” czy „na policjanta”.

(Schemat działania wygląda następująco: do danej osoby na telefon stacjonarny dzwoni oszust podający się za członka rodziny. Informuje, że osoba najbliższa spowodowała śmiertelny wypadek, i aby odzyskać wolność, wychodząc z aresztu, konieczna jest wpłata kaucji. Oszust prosi osobę o przekazanie wskazanej kwoty pieniędzy osobie, która się do niej zgłosi, bądź o pozostawienie gotówki w umówionym miejscu. Po przekazaniu pieniędzy kontakt się urywa).

Policja apeluje, aby nie podejmować żadnych pochopnych decyzji, zadzwonić do zaufanej osoby z rodziny lub bliskich oraz zachować szczególną ostrożność. Podkreślamy, aby o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformować Policję dzwoniąc na nr 112.

6. O pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy Parafian z bloku nr. 10; 1 i 2 klatkę.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego Parafianina: śp. Franciszka Bachowskiego z os. Chemików. Wieczny odpoczynek…

Komentowanie jest wyłączone.