OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29. Niedziela Zwykła – 18.10.2020r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29. Niedziela Zwykła – 18.10.2020r.

1. Przeżywamy 29 niedzielę w ciągu roku. Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny w Kościele. Obejmujemy naszą modlitwą wszystkich Misjonarzy i Misjonarki, którzy po całej Ziemi głoszą ludziom Dobrą Nowinę
o Chrystusie Odkupicielu świata i człowieka. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele misyjne.

2. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
• w poniedziałek: wspomnienie św. Piotra z Alkantary
• we wtorek: uroczystość św. Jana Kantego – głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej
• w środę: wspomnienie bł. Jakuba Strzemię
• w czwartek: wspomnienie św. Jana Pawła II
• w piątek: święto św. Jana Kapistrana – założyciela naszej Bernardyńskiej Prowincji
• w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła

3. W miesiącu październiku różaniec odmawiamy codziennie przed Mszą św. o godz. 17:30.

4. Przez cały październik przyjmujemy na wypominki jednorazowe, miesięczne i roczne za naszych zmarłych.

5. W środę, 21 października, zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego. Spotkanie odbędzie się w kościele przy zachowaniu wymagań sanitarnych.

6. W związku z tym, iż nasz powiat znalazł się w strefie czerwonej informujemy, iż w naszym kościele może modlić się jednorazowo nie więcej niż 100 osób, wliczając korytarze. Usilnie prosimy o stosowanie się do wytycznych sanitarnych; zakładanie maseczek, dezynfekcję rąk i zachowanie odległości zwłaszcza przy przyjmowaniu Komunii św.

7. Informujemy, że na czas trwania wzrostu zachorowań aż do odwołania, nie będziemy odwiedzać chorych w pierwsze piątki miesiąca. Wizyty u chorych, będą możliwe tylko na wyraźną prośbę zainteresowanych, bądź Rodziny chorego.

8. Abp. Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. osobom chorym starszym i wszystkim tym, którzy odczuwają słuszny lęk o swoje zdrowie. Dyspensa obowiązuje aż do odwołania. Jednocześnie informujemy o możliwości łączenia się z nami na modlitwie poprzez platformę YouTube. W tym czasie transmitujemy Msze św. o godz.: 10:00; 11:30 i 15:00.

9. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i zakazem zgromadzeń, w Uroczystość Wszystkich Świętych, tj. 1 listopada, nie będzie Mszy świętej na cmentarzu o godzinie 13.00. Dodatkową Mszę świętą sprawować będziemy natomiast w tym dniu o godz. 13.00 w naszym kościele. Po Mszy odbędzie procesja za zmarłych po Placu Rajskim z odczytaniem wypomi-nek jednorazowych. Na koniec procesji jeden z kapłanów uda się na cmentarz, aby poświęcić groby.
W Dzień Zaduszny Msze św. sprawowane będą jak w dzień powszedni. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja z wypominkami zakończona modlitwą na Placu Rajskim przy zakonnym grobowcu.

Komentowanie jest wyłączone.