OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 33 Niedziela Zwykła 15.11.2020r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                       33 Niedziela Zwykła – 15.11.2020r.

 1. Przeżywamy 32 Niedzielę Zwykłą. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Dzisiaj w liturgii Kościoła wspominamy również św. Dydaka – patrona braci zakonnych. Przy tej okazji dziękujemy naszym Braciom: br. Andrzejowi i br. Kleofasowi za posługę na rzecz klasztoru i kościoła. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
 • we wtorek: święto św. Elżbiety Węgierskiej
 • w środę: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny
 • w czwartek: wspomnienie bł. Salomei
 • w piątek: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
 • w sobotę: wspomnienie Ofiarowania NMP
 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystus Króla Wszechświata. Tego dnia na Mszy św. o godz. 10.00 do grona kandydatów na ministrantów zostanie przyjętych czterech nowych chłopców. Czterech kolejnych, po przebytej formacji, otrzyma natomiast błogosławieństwo na ministranta starszego. Przypominamy, iż ciągle przyjmujemy nowych kandydatów do posługi ministranta.
 2. Wypominki codziennie o godz. 17:30.
 3. Informujemy, iż w naszym kościele może modlić się jednorazowo nie więcej niż 50 osób, wliczając korytarze. Usilnie prosimy o stosowanie się do wytycznych sanitarnych: zakładania maseczek, dezynfekcję rąk i zachowanie odległości, zwłaszcza przy przyjmowaniu Komunii św.
 4. Ponieważ w dalszym ciągu spływają do nas prośby o uregulowanie kwestii sposobu rozdzielania Komunii Świętej, postanowiliśmy iż:
 • podczas Mszy świętych niedzielnych Komunii Świętej na rękę będzie udzielał wyłącznie jeden kapłan tylko w kaplicy Ecce Homo. Wszyscy, którzy pragną przyjąć Eucharystię na rękę, prosimy, aby udawali się właśnie do tego miejsca. Uprzejmie prosimy dostosować się do tych zasad, ponieważ nie będziemy udzielać Komunii na rękę w innym miejscu naszej świątyni.
 • w tygodniu natomiast, jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Świętą na rękę, prosimy, aby podszedł przed ołtarz główny i ustawił się na środku. Osoby przyjmujące Komunię do ust prosimy, aby podchodziły w drugiej kolejności.

Powyższe zasady mają na celu zmniejszyć ryzyko zakażeń, a także wyrażać nasz szacunek do Ciała Pańskiego.

 1. Na koniec pragniemy wyrazić naszą ogromną wdzięczność za wyrozumiałość i życzliwość, jaką otrzymywaliśmy od Was w tych trudnych dniach. Chcemy szczególnie podziękować tym, którzy swoimi ofiarami wpłacanymi na klasztorne konto wspierają nas materialnie, abyśmy mogli przetrwać ten trudny czas. Niech Chrystus Miłosierny obficie wam błogosławi i strzeże od wszelkiego zła.

Komentowanie jest wyłączone.