OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu – 28.11.2021r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu – 28.11.2021r.

 

 1. Przeżywając I Niedzielę Adwentu, dziękujemy za wspólna modlitwę i życzymy wszelkiego dobra w nowym tygodniu. Dziś swoje imieniny zakonne przeżywa Gwardian i Proboszcz naszej parafii o. Lesław Zachura OFM. Przy tej okazji składamy mu najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i wielu sił zarówno tych witalnych jak i duchowych do dalszej posługi.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek; Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. W tym dniu, przeżywamy również pierwszy dzień nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP
 • we wtorek; święto św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu, swoje imieniny zakonne obchodzi br.      Andrzej Występek OFM. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie
 • w piątek; wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
 • w sobotę; wspomnienie dowolne św. Barbary, dziewicy i męczennicy, o godz. 10.00 Msza św. w intencji Górników i ich Rodzin.

 

 1. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W najbliższy poniedziałek, chętne dzieci będą mogły odebrać plakaty do zbierania pamiątkowych naklejek. W każdym z czterech tygodni adwentu, przewiedziony jest również jeden adwentowy konkurs z nagrodami.

 

 1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi, codziennie podczas Mszy św.

 

 1. Jak co roku parafialny oddział Akcji Katolickiej, organizuje paczki świąteczne dla ubogich Rodzin naszej parafii. Chętni mogą przynosić do klasztoru długoterminowe artykuły spożywcze i środki czystości dla wspomożenia tej szlachetnej akcji.

 

 1. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków wigilijnych, które od jutra będzie roznosił Br. Kleofas. Rozpocznie od ulic: Prusa i Brzeziny i będzie kierował się ku Blokom na Osiedlu Chemików. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjmą z jego rąk poświęcony opłatek, czyniąc zadość naszej polskiej tradycji.

 

 1. Za pomoc w porządkowaniu kościoła dziękujemy jednej Rodzinie. W tym tygodniu, o posługę sprzątania świątyni prosimy mieszkańców z os. Chemików blok nr. 15 – 1 i 2 klatkę.

Komentowanie jest wyłączone.