OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu – 29.11.2020r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu – 29.11.2020r.

1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Adwent to czas spokojnego i radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, które będą codziennie o godz. 18.00.
Jak co roku zachęcamy do udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom poprzez zakupienie świecy Caritas. Dzieło to tradycyjnie prowadzi parafialny oddział Akcji Katolickiej, który też organizuje paczki świąteczne dla ubogich Rodzin naszej parafii. Chętni mogą przynosić do klasztoru długoterminowe artykuły spożywcze i środki czystości dla wspomożenia tej szlachetnej akcji. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków wigilijnych, które od jutra będzie roznosił Br. Kleofas. Rozpocznie od ulic: Prusa i Brzeziny i będzie kierował się ku Blokom na Osiedlu Chemików.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyjmą z jego rąk opłatek, czyniąc zadość tej wieloletniej, pięknej tradycji.

 1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek; święto św. Andrzeja Apostoła
 • w czwartek; wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
 • w piątek; wspomnienie dowolne św. Barbary, dziewicy i męczennicy, o godz. 10.00 Msza św. w intencji Górników i ich Rodzin.
 1. Dziś pierwszy dzień nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
 2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi, codziennie podczas Mszy św.
 3. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, poświęcone Księdze Psalmów, które odbędzie się w środę, 2 grudnia o 19.30. Spotkanie odbędzie się w kościele przy zachowaniu wymagań sanitarnych. Będzie również transmitowane w internecie.
 4. Informujemy, iż w naszym kościele może modlić się jednorazowo nie więcej niż 50 osób, wliczając korytarze. Usilnie prosimy o stosowanie się do wytycznych sanitarnych; zakładanie maseczek, dezynfekcję rąk i zachowanie odległości zwłaszcza przy przyjmowaniu Komunii św.
 5. (Ogłoszenie społeczne)
  „Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja – Szpila zaprasza na wydarzenie: Krew Nadzieją na Życie W sobotę – 5 grudnia br., w godzinach od 9.00 do 13.00 w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi – na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Alwerni będzie można oddać krew. Zachęcamy mieszkańców do udziału w akcji i dołączenia do grona honorowych krwiodawców.”
 6. Na koniec pragniemy wyrazić swoją ogromną wdzięczność tym, którzy swoimi ofiarami wpłacanymi na klasztorne konto wspierają nas materialnie, abyśmy mogli przetrwać ten trudny czas. Niech Chrystus Pan, którego z taką nadzieją wszyscy oczekujemy, będzie dla Was największą nagrodą i radością w każdym dniu waszego życia.

Komentowanie jest wyłączone.