OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 I Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022 r.

 1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Dziś po wszystkich Mszach św. prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy.
 1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:

– w czwartek: I dzień nowenny przed uroczystością św. Józefa.

 1. Trwałym owocem prac synodalnych kapłanów z dekanatu Babice jest przyjęcie norm dotyczących przygotowania kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Pierwsze ich elementy wdrożono już w formację kandydatów do Bierzmowania w naszej Parafii. Pozostałe wejdą w życie od września 2022 r. Stałą praktyką będzie m.in. podpisywanie przez Rodziców i dziecko deklaracji o chęci przyjęcia Bierzmowania z jasno określonymi zasadami i warunkami dopuszczenia. Powyższe zasady mają za zadanie podnieść poziom duchowego i intelektualnego przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Mają również zapobiegać przedmiotowemu traktowaniu Wiary i Sakramentów. Bierzmowanie nie jest obowiązkowe. Mogą do niego przystąpić osoby, które wykazały odpowiedni poziom dojrzałości, zaangażowania oraz wiedzy. Równocześnie przypominamy, iż sakrament ten wymagany jest do zawarcia sakramentalnego związku małżeństwa a także do tego, aby być Rodzicem Chrzestnym. Wszystkich Parafian oraz zainteresowanych przyjęciem Sakramentów w naszej Parafii odsyłamy do naszej strony internetowej. Tam umieszczono całość wchodzących w życie przepisów.
 1. Rodziców dzieci klas IV, które w tamtym roku przystąpiły do I Komunii św., prosimy o to, aby do końca bieżącego tygodnia potwierdzić chęć przeżywania w tym roku rocznicy Komunii św. Rocznicową Mszę św., planowaną na 15.05.2022r., przeżywać będą tylko te dzieci, których Rodzice wyrażą taką chęć bezpośrednio u o. Lesława, bądź u o. Pio. Zgłoszeń można dokonywać w zakrystii jak również w kancelarii parafialnej. Nasze tegoroczne rozwiązanie sprawy Rocznicy Komunii św. wynika z niepokojąco niskiej frekwencji Dzieci i Rodziców na niedzielnych Mszach, które – przypominamy – były i są obowiązkowe dla wszystkich wierzących. W celu poprawienia tej sytuacji w następnych latach, rozpoczęliśmy już opracowywanie odpowiednich regulacji. O ich rezultatach będziemy informować w stosownym czasie.
 1. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 6.30 i 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzona tradycyjnie przez mężczyzn świeckich.
 1. W piątki, w czasie wieczornej Drogi Krzyżowej, przy V stacji zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na Święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii.
 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
 1. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
 1. Ogłoszenia społeczne

 

Burmistrz Gminy Alwernia zaprasza na AKCJĘ „KREW NADZIEJĄ NA ŻYCIE” pod hasłem ”Oddaj Krew Solidarni z Ukrainą”. Akcja odbędzie się w budynku Urzędu Miejskiego w Alwerni sala nr 5 (parter), w sobotę 12 marca, w godzinach od 9:00 do 13:00. 

– Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni zaprasza na Koncert z Okazji Dnia Kobiet w wykonaniu Beaty Horwat i Wiesława Gertnera. Koncert odbędzie się w najbliższy wtorek 8 marca w remizie OSP w Alwerni o godzinie 18:00. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach i w internecie.

 1. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy mieszkańcom ul. Sienkiewicza. Msza św. w int. Sprzątających, sprawowana będzie 12.08 o godz. 18:00. Msza św. w int. Zmarłych z ulicy, sprawowane będzie 16.08 o godz. 18:00. O pomoc w porządkowaniu kościoła prosimy parafian z ul. Mickiewicza.
 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Jan Domagała z os. Kamionki. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14:00. Pomódlmy się o spokój jego duszy. Dobry Jezu…

Komentowanie jest wyłączone.