OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023r.

 1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Dziś po wszystkich Mszach św. prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na pomoc humanitarną dla mieszkańców Syrii i Turcji.
 1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:

– w sobotę; Święto św. Kazimierza, Królewicza

 1. W tym tygodniu wypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 1. W środę zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, poświęcone Księdze Daniela. Odbędzie się ono po Mszy wieczornej.
 1. W I-szy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań po Mszy wieczornej do godz. 20.00.
 1. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 6.30 i 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzona tradycyjnie przez mężczyzn świeckich.
 1. W piątki, w czasie wieczornej Drogi Krzyżowej, przy V stacji zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na Święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii.
 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
 1. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
 1. Ogłoszenie społeczne

Burmistrz Gminy Alwernia – Beata Nadzieja-Szpila, zaprasza na akcję Krew nadzieją na Życie. Akcja odbędzie się w sobotę 4 marca w Urzędzie Miejskim w Alwerni (sala nr 5) w godz. od 9:00 do 13:00.

 1. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy mieszkańcom ul. Skłodowskiej, Żaczków i Krakowskiej. Zamówiona Msza św., sprawowana będzie 02.05.2023r. o godz. 18:00. O pomoc w porządkowaniu kościoła prosimy parafian z ul. Gęsikowskiego, Zacisze, Kwiatowej, Sadowej i Jutrzenki.

Komentowanie jest wyłączone.