OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu – 04.12.2022r.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu – 04.12.2022r.

 

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Jest to dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie oraz patronalne święto górników z racji św. Barbary. Dziś jeszcze adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy spokojnego tygodnia.
 1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
 • we wtorek; wspomnienie dowolne św. Mikołaja
 • w środę; wspomnienie św. Ambrożego
 • w czwartek; Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  W tym dniu, Msze święte sprawujemy według następującego porządku; o godz. 7.00, 7.30, 10:00 i 18.00. Msza św. wieczorna będzie Mszą Roratnią.
 1. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 1. Jak co roku zachęcamy do udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom poprzez zakupienie świecy Caritas. Dzieło to prowadzi parafialny oddział Akcji Katolickiej, który też organizuje paczki świąteczne dla ubogich Rodzin naszej parafii. Chętni mogą przynosić do klasztoru długoterminowe artykuły spożywcze i środki czystości dla wspomożenia tej szlachetnej akcji
 1. Od poniedziałku Brat Kleofas dokończy roznoszenie opłatków po Blokach na Os. Chemików i północno – wschodniej części Parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjmą z jego rąk opłatek, czyniąc zadość tej pięknej tradycji.
 1. Kandydatów do bierzmowania, zapraszam na Mszę św. w najbliższy poniedziałek o godz. 18:00. Z racji kazania adwentowego, w tym dniu spotkania formacyjnego po Mszy już nie będzie.
 1. Dzieci klas trzecich zapraszamy na czwartek, na Mszę św. o godz. 18:00. Podczas Mszy, zostaną poświęcone i rozdane medaliki z wizerunkiem MB Niepokalanej.
 1. O pomoc w porządkowaniu kościoła prosimy parafian z ul. Wróblewskiego i ul. Kulawki.

Komentowanie jest wyłączone.