OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  II Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 II Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023r.

  1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym za dar wspólnej modlitwy i życzymy dobrego tygodnia.
  1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:

– w sobotę; I dzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa

  1. W przyszłym tygodniu Akcja Katolicka rozprowadzać będzie Baranki Wielkanocne Caritas. Dochód z ich sprzedaży, jak co roku, zostanie przeznaczony na wsparcie najbardziej potrzebujących.
  1. W przyszłą niedzielę spotkanie wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O godz. 10:00 Msza św. a po niej spotkanie w salce klasztornej. Spotkania odbywać się będą regularnie w każdą drugą niedzielę miesiąca.
  1. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 6.30 i 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzona tradycyjnie przez mężczyzn świeckich.
  1. W piątki, w czasie wieczornej Drogi Krzyżowej, przy V stacji zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na Święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii.
  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
  1. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
  1. Ogłoszenie społeczne

    Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni zaprasza Panie na koncert „Ach te Baby” z okazji Dnia Kobiet w najbliższy wtorek 7 marca o godzinie 18:00 do remizy OSP w Alwerni. Szczegóły na plakatach i w Internecie.

  1. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy mieszkańcom ul. Gęsikowskiego, Zacisze, Kwiatowej, Sadowej i Jutrzenki. Zamówiona Msza św., sprawowana będzie 20.04.2023r. o godz. 18:00. O pomoc w porządkowaniu kościoła prosimy parafian z ul. Przyszłości i Ustronie.

Komentowanie jest wyłączone.