Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Adwentu 13.12.2020r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu – 13.12.2020r.
 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu. Wszystkim uczestnikom tej niedzielnej Eucharystii dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionego dnia.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek; wspomnienie św. Jana od Krzyża
 1. W środę pierwszy dzień Nowenny do Dzieciątka Jezus. Stosowne modlitwy odmawiamy po Mszy św. wieczornej.
 2. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje paczki świąteczne dla uboższych Rodzin naszej Parafii. Można jeszcze przynosić do klasztoru długoterminowe artykuły spożywcze  i środki czystości dla wspomożenia tej dorocznej akcji.
 3. Kleofas zakończył roznoszenie opłatków. Dziękujemy mu za tę posługę oraz dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli z Jego rąk opłatek wigilijny i za złożone ofiary. Kto jeszcze opłatków nie posiada może je nabyć w zakrystii.
 4. Przypominamy, iż w związku z czasem pandemii i co za tym idzie panującymi obostrzeniami wizyta duszpasterska w naszej parafii nie może odbyć się w tradycyjnej formie. Wobec zaistniałej sytuacji w dniach od 4 stycznia do 21 stycznia 2021 roku będą sprawowane Msze św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Po Mszy św. każdy uczestnik będzie mógł zaopatrzyć się w wodę święconą oraz kredę. Bliższe szczegóły dotyczące tych Mszy św. zostaną podane na początku stycznia 2021 roku. Informacje te będą umieszczone w gablotach przy kościele, na naszej stronie internetowej oraz na facebooku.
  Jeśli któraś z rodzin pragnie przyjąć nas w tradycyjnej formie bardzo prosimy o zgłoszenie swojego adresu oraz numeru telefonu w zakrystii lub powiadomienie nas telefonicznie. Prosimy aby zgłoszeń tych dokonywać do dnia 26 grudnia bieżącego roku. Po tym terminie zostanie sporządzony specjalny grafik odwiedzin duszpasterskich, który będzie dostępny w gablotach przy kościele, na naszej stronie internetowej oraz na facebooku.
 5. Serdecznie dziękujemy Przyjaciołom z Grojca i wszystkim Darczyńcom, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary na potrzeby Klasztoru. Niech Pan Jezus Alwernijski obficie Wam błogosławi i obdarzy, szczególnie, łaską dobrego zdrowia.
 6. Bardzo prosimy aby nie odkładać spowiedzi przedświątecznej na ostatni tydzień Adwentu. Nasz apel jest szczególnie mocny teraz, kiedy obowiązują nas ograniczenia epidemiologiczne. Okazją do spowiedzi może być każda Msza św., ponieważ tak w niedzielę jak i w tygodniu, przez cały czas na Mszach, pełnimy dyżury w konfesjonale.
 7. Informujemy, iż w naszym kościele może modlić się jednorazowo nie więcej niż 50 osób, wliczając korytarze. Usilnie prosimy o stosowanie się do wytycznych sanitarnych; zakładanie maseczek, dezynfekcję rąk i zachowanie odległości zwłaszcza przy przyjmowaniu Komunii św.
 8. W minioną sobotę odbył się pogrzeb śp. Stanisława Ciupek z Jaworzna. Pomódlmy się w Jego intencji. Wieczny odpoczynek…. .

Komentowanie jest wyłączone.