OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu GAUDETE – 12.12.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu GAUDETE – 12.12.2021r.

 

  1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wielu łask od Miłosiernego Pana.
  1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu, przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek; Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • we wtorek; Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
  • w czwartek; 1 dzień Nowenny do Dzieciątka Jezus
  1. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
  1. Zachęcamy do udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom poprzez zakupienie świecy Caritas. Dzieło to prowadzi parafialny oddział Akcji Katolickiej, który też organizuje paczki świąteczne dla ubogich Rodzin naszej parafii. Chętni mogą przynosić do klasztoru długoterminowe artykuły spożywcze i środki czystości.
  1. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary. Kto jeszcze opłatków nie posiada, może je nabyć w zakrystii.
  1. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi przedświątecznej na ostatni tydzień Adwentu. Okazją do spowiedzi może być każda Msza św., ponieważ tak w niedzielę jak i w tygodniu, pełnimy wtedy dyżury w konfesjonale.
  1. Bardzo prosimy, aby uważać na osoby, które bez naszej zgody i odpowiednich uprawnień, zbierają pieniądze pod naszym kościołem. Wszystkie legalne zbiórki, są ogłaszane przez nas odpowiednio wcześniej. Jeżeli zbiórka nie jest ogłaszana, znaczy to, że jest prowadzona nie zgodnie z prawem. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku ogłoszeń, dostępnych na naszej tablicy przed kościołem. Niektóre z nich, przypinane są tam bez naszej zgody a nawet wbrew naszej aprobacie.
  1. Spotkanie organizacyjne z Przewodnikiem pielgrzymki do Włoch, zostaje przesunięte na II połowę stycznia. Spowodowane jest to wytycznymi sanitarnym Włoskiego rządu, które zostaną ogłoszone 15 stycznia. Wtedy będziemy mogli odnieść się do nich w sposób bardziej pewny i precyzyjny.
  1. Za posługę sprzątania świątyni dziękujemy parafianom z os. Chemików, z bloku nr 15 – 3, 4 i 5 klatce. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 16.03.2022r o godz. 18:00. O pomoc w porządkowaniu kościoła prosimy parafian z os. Chemików; blok nr 25 i 27.
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy dwoje naszych parafianina śp. Henryka Berny z os. Kamionki i śp. Marię Adamaszek z ul. Korycińskiego. Pomódlmy się o spokój ich dusz. Wieczny odpoczynek…

Komentowanie jest wyłączone.