OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  III Niedziela Zwykła – 23.01.2022r.

      

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 III Niedziela Zwykła – 23.01.2022r.

  1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą. Dziękując za wspólną modlitwę, życzymy wszystkim parafianom i pielgrzymom błogosławionego tygodnia.
  1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek; wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

– we wtorek; Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

– w środę; wspomnienie obowiązkowe św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

– w piątek; wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

  1. W nadchodzącym tygodniu Msze św. kolędowe o godz. 18:00, sprawowane będą w następującym porządku:

24.01.2022       Ulice: Skłodowskiej, Krakowska, Żaczków, Gęsikowskiego.

25.01.2022       Ulice: Ogrodowa, Dąbrowskiej, Przyszłości, Ustronie.

26.01.2022       Ulice: Sienkiewicza, Lawendowa, Widokowa, Zimowa, Wiosenna.

27.01.2022       Ulice: Kwiatowa, Sadowa, Zacisze, Korycińskiego, Rynek, Słoneczna.

28.01.2022       Ulice: Garncarska, Wiśniowy Sad, Modrzewiowa, Pręty, Jutrzenki.

Po Mszach św. będzie możliwość zabrania do domów wody święconej i poświęconej kredy oraz modlitwy błogosławieństwa Rodziny.

  1. Uczestników lipcowej pielgrzymki do Włoch, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w najbliższy wtorek o godz. 18:00.

  1. Z wielką przykrością informujemy, iż w miniony wtorek, podczas uroczystości pogrzebowych, w naszej świątyni, nieznany mężczyzna dokonał profanacji miejsca kultu. Próbował sprofanować Najświętszy Sakrament, uszkodził część szopki, próbował włamać się do kaplicy Ecce Homo oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z naszych kapłanów. Wszystko to rozgrywało się na oczach wiernych. W obecnej sytuacji, jesteśmy zobowiązani do przeprowadzenia nabożeństwa ekspiacyjnego za grzech profanacji. Nabożeństwo to odbędzie się w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 18:00. Uczestniczyć w nim winni wszyscy parafianie a także ci którym to miejsce jest bliskie i drogie. Niech nasza modlitwa będzie jednocześnie wyrazem sprzeciwu, wobec tego typu niedopuszczalnych zachowań. Jako ludzie wierzący, nie bądźmy bierni wobec złowrogich i agresywnych osób. Przynajmniej powiadommy policję lub nagrywajmy sytuację telefonem, aby móc potem oddać sprawę organom ścigania. Podjęliśmy również decyzję, iż kościół zostanie zamykany a dla wiernych udostępniony będzie przedsionek na wprost kaplicy Ecce Homo. W dalszym etapie udostępnimy przedsionek pod chórem. Niezbędne jest również doposażenie świątyni w kamery.

  1. Za pomoc w porządkowaniu kościoła dziękujemy jednej rodzinie z os. Kamionki. O pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy Parafian z os. Kamionki, nr od 41 do 55.
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Kurzaka z ul. Sienkiewicza i śp. Józefę Białas. Pomódlmy się teraz o spokój ich duszy. Wieczny odpoczynek…

Komentowanie jest wyłączone.