OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021r.

        

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021r.

 

  1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu, ostatnią przed świętami. Pozdrawiamy wszystkich uczestników niedzielnej Eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę.
  1. Spowiedź przedświąteczna sprawowana będzie; w czwartek 23.12, w godz. od 7 do 12.00 i od 16 do 19.00 oraz w piątek w godz. od 7 do 12.00. Po południu w wigilię spowiedzi już nie będzie.
  1. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Z tej racji Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie. Będzie natomiast o godz. 8.00 dodatkowa Msza św. zbiorowa za wszystkich zmarłych, którzy jeszcze niedawno zasiadali z nami do wigilijnego stołu a teraz już odeszli do wieczności. Imiona ich będą odczytane przed Mszą św. Kartki z ich imionami, prosimy przynosić do zakrystii lub przekazać bezpośrednio przed Mszą św.
  1. Grupa Misteryjna Pascha zaprasza na coroczne Misterium Bożonarodzeniowe, na godz. 23:20. W tym roku Misterium przybierze formę mieszaną. Sceny odgrywane na żywo, zostaną połączone z projekcją scen wcześniej nagranych. O północy uroczysta Pasterka ofiarowana za Parafian, Dobrodziejów, Pielgrzymów i Przyjaciół Sanktuarium, darczyńców oraz wszystkie grupy duszpasterskie. Taca zbierana na Pasterce jest każdorazowo przeznaczana na Fundusz Ochrony Życia S.O.S.
  1. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
  1. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, dzięki ofiarom za świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz darom przyniesionym do klasztoru a także produktom zebranym w sklepie p. Borowskich i Delikatesach przygotował paczki świąteczne dla potrzebujących Parafian. Organizatorom i Darczyńcom szczerze dziękujemy.
  1. Objazd chorych z posługą sakramentalną we czwartek od godz. 9.00. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
  1. W związku z panującymi obostrzeniami, wizyta duszpasterska w naszej parafii nie może odbyć się w tradycyjnej formie. Wobec zaistniałej sytuacji w dniach następujących po 17 stycznia 2021 roku będą sprawowane Msze św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Po Mszy św. każdy uczestnik będzie mógł zaopatrzyć się w wodę święconą oraz kredę. Bliższe szczegóły dotyczące tych Mszy św. zostaną podane na początku stycznia 2021 roku. Informacje te będą umieszczone w gablotach przy kościele, na naszej stronie internetowej oraz na facebooku. Jeśli któraś z rodzin pragnie przyjąć nas w tradycyjnej formie bardzo prosimy o zgłoszenie swojego adresu oraz numeru telefonu w zakrystii lub powiadomienie nas telefonicznie. Prosimy aby zgłoszeń tych dokonywać do dnia 02.01 przyszłego roku. Po tym terminie zostanie sporządzony specjalny grafik odwiedzin duszpasterskich, który będzie dostępny w gablotach przy kościele, na naszej stronie internetowej oraz na facebooku.
  1. Przekazanie Światła Betlejemskiego do klasztoru będzie miało miejsce w najbliższy czwartek, na Mszy św., o godz. 18:00.
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Leonardę Mazgaj z os. Chemików. W jej intencji a także w intencji wszystkich zmarłych bliskich naszym sercom, módlmy się wspólnie.

Komentowanie jest wyłączone.