OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocy– 30.04.2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocy– 30.04.2023r.

        

 1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkanocy zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania. Wszystkim zgromadzonym dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy spokojnego tygodnia.
 1. W rozpoczynającym się tygodniu, przeżywać będziemy:
 • we wtorek; Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
 • we środę; Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski,

w tym dniu Msze św. sprawujemy jak w każdą niedzielę

 • w czwartek; Wspomnienie św. Floriana, męczennika
 • w sobotę; Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
 1. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi na każdej Mszy św., a w piątek pół godziny przed Mszą.
 1. W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W naszym kościele majówka codziennie o godz. 17:30. W tym roku, towarzyszyć nam będzie wizerunek Matki Bożej Kalwaryjskiej. Chętni, będą mogli losować obraz do domu – tak jak zwykle – poprzez wrzucanie karteczek z imionami do wystawionego koszyka. W zakrystii do odebrania mapa Dróżek Kalwaryjskich, którą będziemy codziennie uzupełniać. Zapraszamy wszystkich a szczególnie prosimy Rodziców, aby dzieci klas 2, 3 i 4 oraz kandydaci do bierzmowania, uczestniczyli w nabożeństwach minimum raz w tygodniu.
 1. Spotkanie przed pielgrzymką do Francji, planujemy na 4 lipca. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18:00 z modlitwą o błogosławione owoce pielgrzymki.
 1. Kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie z ks. Dziekanem, w piątek 12 maja. Na spotkanie, prosimy zabrać indeksy i małe katechizmy.
 1. W przyszłą niedzielę 7 maja, na Mszy św. o godz. 11:30, dzieci klas 3, przeżywać będą Uroczystość I Komunii św. Próby ceremonii, odbędą się 1 i 2 maja, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00. Pierwsza spowiedź święta, będzie miała miejsce w piątek 5 maja, o godz. 16:30.
 1. Z wielką radością pragniemy zaprosić wszystkich parafian i sympatyków naszego klasztoru do obejrzenia nowo otwartej, stałej ekspozycji prac fotograficznych, poświęconych naszym corocznym misteriom, realizowanym przez Grupę Misteryjną Pascha. Wystawa znajduje się w korytarzu bocznym klasztoru na wprost zakrystii. Za udostępnienie zdjęć, dziękujemy p. Joannie Chrząszcz oraz jednemu z naszych współbraci.
 1. Ogłoszenie społeczne.

Burmistrz Gminy Alwernia zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców na spotkanie informacyjne, dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania do 85%, dla instalacji Odnawialnych Źródeł Energii. Spotkanie odbędzie się 11 maja o godzinie 16:30 w Urzędzie Miejskim w Alwerni.

 1. Za pomoc w porządkowaniu kościoła dziękujemy parafianom z bloku nr 2. Zamówiona Msz św. sprawowana będzie 17 maja o godz. 18:00. O posługę sprzątania świątyni w nadchodzącym tygodniu prosimy Rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św.

Komentowanie jest wyłączone.