OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare – 19.03.2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare – 19.03.2023r.

 

  1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. Parafianom, pielgrzymom i gościom dziękujemy za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i życzymy wielu łask od Pana Jezusa Miłosiernego.

 

  1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek; Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

– w sobotę; Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

 

  1. Ogłoszenie w sprawie katechezy.

Ponieważ o. Pio, wikariusz i katecheta, przebywa na zwolnieniu lekarskim, wydanym z powodu problemów somatycznych, katechizacja niektórych klas została przerwana. Odpowiadając jednak na liczne prośby Rodziców szczególnie klas trzecich o to, aby jednak kontynuował rozpoczęte przygotowanie do sakramentów, na miarę sił i możliwości, będzie to robił w ramach spotkań na salce klasztornej.

I tak spotkanie katechizacyjne wyłącznie dla chętnych i szczerze zainteresowanych uczniów klas III, odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 16:30. Na spotkanie prosimy przynieść katechizmy. Będzie również możliwość zdawania małego katechizmu. Kolejne spotkania będą ogłaszane na niedzielnych Mszach św.

Kandydatom do bierzmowania, zostaje wydłużony czas zdawania małego katechizmu do końca maja.  Mogą to czynić w kościele w piątki, po Mszach św. wieczornych. Samo Bierzmowanie planujemy na 14 czerwca, na godz. 18:00.

Ponieważ wokół tej sytuacji narosło wiele przykrych i krzywdzących głosów, zostało wydane w tej sprawie specjalne oświadczenie. Dostępne jest ono w gablocie oraz na stronie klasztoru. Prosimy się z nim zapoznać, równocześnie apelujemy o rozwagę w tym, kogo i czego się słucha!

 

  1. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 6.30 i 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzona tradycyjnie przez mężczyzn świeckich.

 

  1. W piątki, w czasie wieczornej Drogi Krzyżowej, przy V stacji zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na Święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii.

 

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

 

  1. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

 

  1. W zakrystii można nabyć Baranki wielkanocne Caritas.

 

  1. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy mieszkańcom z ul. Garncarskiej i Pręty. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 15.05.2023r. o godz. 18:00. O pomoc w porządkowaniu kościoła, prosimy parafian z ul. Rynek, Korycińskiego i Modrzewiowej.

 

  1. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Władysława Warzecha z ul. Słonecznej. Pomódlmy się o spokój jej dusz. Wieczny odpoczynek…

Komentowanie jest wyłączone.