OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021r.

       

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021r.

 

  1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i życzymy wielu łask Bożych w nowym tygodniu.
  2. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:

– we wtorek; Święto Ofiarowana Pańskiego.
W tym dniu Msze św. sprawowane będą według porządku świątecznego o godz.: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo świec. W tym dniu przypada  Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
– w piątek; wspomnienie obowiązkowe św. Agaty, dziewicy i męczennicy
– w sobotę; wspomnienie obowiązkowe św. męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy

  1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej codziennie na Mszach św.
  2. Zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Odbędzie się ono w kościele 03.02 w środę o godz. 19:30.
  3. Archidiecezja Krakowska otrzymała nowego biskupa pomocniczego. Jest nim pochodzący z Kalwarii Zebrzydowskiej ks. Robert Chrząszcz. Święcenia biskupie ks. Roberta odbędą się 6 lutego w sobotę o 10.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Biskupowi nominatowi składamy serdeczne gratulacje i modlimy się o potrzebne siły do pasterskiej posługi.
  4. Ojciec święty Franciszek rok 2021 ogłosił rokiem św. Józefa. Do tego roku przypisane są szczególne łaski w postaci odpustów, które można zyskać chociażby za: przynajmniej 30 minutową medytację nad modlitwą Ojcze Naszlub  udział w rekolekcjach lub jednodniowym dniu skupienia obejmującym medytację nad osobą Oblubieńca Maryi. Więcej informacji na naszej stronie internetowej: bernardyni-alwernia.pl
  5. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w Parafii. Dziękujemy wszystkim Rodzinom i Osobom, którzy nas przyjęli, za życzliwość i dobrą atmosferę oraz złożone ofiary. W tym roku zebraliśmy 32600 zł. Zebrane ofiary, zostaną przeznaczone na zakup opału w sezonie grzewczym. Niech Was wszystkich Bóg błogosławi, darzy potrzebnymi łaskami, zwłaszcza łaską zdrowia. Życzymy Wszystkim dobrego Nowego Roku.
  1. Za pomoc w porządkowaniu kościoła dziękujemy mieszkańcom bloku nr. 15; 1 i 2 klatce. O pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy Parafian z bloku nr. 15; 3, 4 i 5 klatkę.

Komentowanie jest wyłączone.