OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Miłosierdzia Bożego – 16.04.2023r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 16.04.2023r.

        

  1. Z woli Pana Jezusa, przeżywamy dzisiaj niedzielę Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. W tym tygodniu, codziennie przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17:45 modlić się będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia, upraszając Miłosierdzie dla nas i całego świata. Dziękujemy za wspólną modlitwę i zapraszamy do czynnego udziału w tych wydarzeniach.
  1. W rozpoczynającym się tygodniu, przeżywać będziemy:

– we wtorek; Kolejny tydzień nowenny przed Świętem św. Antoniego.

 

  1. Kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w najbliższy poniedziałek o godz. 18:00.

  1. Uczniów klas 3, zapraszamy na katechezę w najbliższy wtorek o godz. 16:30.

  1. Z racji rocznicy I Komunii św. zaplanowanej na 14 maja, intencja z tego dnia z Mszy św. o godz. 11:30 – Za śp. Celinę i Stanisława Luty, Eleonorę i Leona Kozerski, Mariannę i Widolda Palimączyńskich –  zostaje przesunięta o tydzień na niedzielę 21 maja na godz. 11:30. Osobę zamawiającą prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

  1. Z radością informujemy, iż przy naszym klasztorze powstała grupa mężczyzn świeckich czynnie posługujących do ołtarza podczas Mszy św. o godz. 7:00 i 7:30. Jest to ważny znak publicznego wyznania wiary i zaangażowania dla dobra kościoła lokalnego i innych wierzących. Zachęcamy wszystkich chętnych i odważnych mężczyzn do pójścia w ich ślady! Szczegóły u o. Pio. Naszą radość, wyrażamy również z faktu, iż do naszej Liturgicznej Służby Ołtarza dołączyło w ostatnim czasie 3 nowych ministrantów! Ta czterdziestoosobowa grupa chłopców to również wyraźny znak działania Bożej łaski. Dziękujemy ich Rodzicom za mądre wspieranie ich na tej drodze i jeszcze raz prosimy, aby umożliwić wszystkim chętnym zostanie ministrantem w naszym kościele! Jeszcze do końca tygodnia przyjmujemy nowych kandydatów na ten rok. Nasze zaproszenie kierujemy również dla osób z poza naszej parafii, które jednak wybierają ten kościół za miejsce swojej osobistej modlitwy. Nie słowami, lecz czynami dajmy świadectwo kim tak naprawdę jesteśmy!

  1. Uczestnikom sierpniowej pielgrzymki do Francji, przypominamy o wpłacaniu ostatniej raty należności w terminie do końca maja.

  1. Za posługę sprzątania świątyni, dziękujemy parafianom z ul. Dąbrowskiej. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 23.05.2023r. o godz. 18:00. O pomoc w porządkowaniu kościoła prosimy parafian z os. Chemików blok nr 1; 1 i 2 klatkę.

  1. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Marian Tadeusz z os. Chemików. Pomódlmy się o spokój jego duszy.

Komentowanie jest wyłączone.