OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa – 02.04.2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Palmowa – 02.04.2023r.

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową zwaną także Niedzielą Męki Pańskiej. Dzisiaj o godz. 14.30 uroczyste poświęcenie palm, po nim scena misteryjna; Wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i wypędzenia przekupniów ze świątyni a następnie Eucharystia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

• W naszej świątyni rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głoszone są na wszystkich Mszach św.
• Od jutra do Wielkiej Środy, Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla wszystkich sprawujemy o godz. 7.00 i 18.00.
• Dla dzieci i młodzieży z naszej parafii – klasy od 4 do 8, Msze św. z naukami, sprawowane będą od poniedziałku do środy o godz. 11:00. Pozostałe dzieci zapraszamy z Rodzicami na 18:00.
• Msza św. z nauką i Sakramentem Namaszczenia dla chorych i osób starszych w Wielki Wtorek o godz. 12:30.
• W Wielki Wtorek katecheza dla dzieci klas III o godz. 16:30.
• Dzień spowiedzi rekolekcyjnej to Wielki Wtorek. W tym dniu spowiadać będziemy pół godziny przed Mszą św. a wieczorem od godz. 17.00.
• Rekolekcje prowadzi o. Ezechiel Lasota ze Skępego. O błogosławione owoce rekolekcji będziemy prosić w codziennej Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 6.45 i w różańcu o godz. 17.30. Ofiary zbierane na Mszach św. od jutra do środy, będą przeznaczone na potrzeby naszego klasztoru w Skępem, gdzie aktualnie pracuje o. Ezechiel.

2. W Wielki Czwartek rozpoczynamy uroczyste Triduum Paschalne. O godz. 18.00 w kościele scena misteryjna; Ostatnia Wieczerza i obmycie nóg Apostołom a następnie Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św., przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Adoracja.

3. W Wielki Piątek od godz. 7.00 Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Od godz. 8:30 objazd chorych po domach. O godz. 17.00 sceny misteryjne i Droga Krzyżowa ulicami miasta. Po jej zakończeniu liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Po przeniesieniu adoracja Pana Jezusa w grobie, w czasie której śpiewane będą Gorzkie Żale. Ofiary zebrane w czasie Adoracji Krzyża są tradycyjnie przeznaczone na Ziemię Świętą. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Jest to również I dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego.

4. W Wielką Sobotę od godz. 7.00 Adoracja przy Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 16.00 na placu rajskim przed kościołem. Jeśli warunki atmosferyczne na to nie pozwolą, święcenie odbywać się będzie w kościele. Spowiedź w tym dniu do godz. 12.00. Uroczysta Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 19.00, na którą prosimy przynieść świece.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uroczysta Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. na Wielkanoc i Wielkanocny Poniedziałek według porządku niedzielnego.

6. Ofiary zebrane podczas składek prowadzonych na Drogach Krzyżowych, zostają w całości przekazane na pomoc potrzebującym rodzinom naszej parafii za pośrednictwem Akcji Katolickiej.

7. Za pomoc w porządkowaniu kościoła dziękujemy parafianom z ul. Widokowej i Ogrodowej. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 27.04.2023r. o godz. 18:00.

8. W minionym tygodniu, pożegnaliśmy śp. Andrzeja Buczka i Reginę Dąbek. Pomódlmy się o spokój ich dusz: Dobry Jezu…

Komentowanie jest wyłączone.