OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa – 10.04.2022r.

                            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa – 10.04.2022r.

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Palmową zwaną także Niedzielą Męki Pańskiej. Dzisiaj o godz. 14.30 uroczyste poświęcenie palm, po nim scena misteryjna; Wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i wypędzenia przekupniów ze świątyni a następnie Eucharystia. Poświęcenie palm także na każdej Mszy św.

 

 • W naszej świątyni rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głoszone są na wszystkich Mszach św.
 • Od jutra do Wielkiej Środy, Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla wszystkich sprawujemy o godz. 7.00 i 18.00.
 • Dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, Msze św. z naukami, sprawowane będą od poniedziałku do środy o godz. 9:00 i 11:00.
 • Msza św. z nauką i Sakramentem Namaszczenia dla chorych i osób starszych w Wielki Wtorek o godz. 12:30. W tym dniu wypada również I dzień Nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy.
 • Dzień spowiedzi rekolekcyjnej to Wielki Wtorek. W tym dniu spowiadać będziemy pół godziny przed Mszą św. a wieczorem od godz. 17.00.
 • Rekolekcje prowadzi o. Sylwester Skirliński z Rzeszowa. O błogosławione owoce rekolekcji będziemy prosić w codziennej Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 6.45 i w różańcu o godz. 17.30. Ofiary zbierane na Mszach św. od jutra do środy, będą przeznaczone na potrzeby naszego klasztoru w Rzeszowie, gdzie aktualnie pracuje o. Sylwester.

 

 1. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi sanitarnym, w naszym kościele nie obowiązują limity osób, jak i nakaz zasłaniania ust i nosa. Wracamy tym samym do norm, jakie obowiązywały u nas przed pandemią. Zakupiono dwa dozowniki do wody święconej. Jeden znajduje się pod chórem, drugi przy wejściu bocznym, na wprost kaplicy Ecce Homo.

 

 1. Podczas Triduum Paschalnego, osoby chore i starsze, będą mogły skorzystać z transmisji internetowych z naszej świątyni.

 

 1. W Wielki Czwartek rozpoczynamy uroczyste Triduum Paschalne. O godz. 18.00 w kościele scena misteryjna; Ostatnia Wieczerza i obmycie nóg Apostołom a następnie Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św., przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Adoracja.

 

 1. W Wielki Piątek od godz. 7.00 Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 17.00 sceny misteryjne i Droga Krzyżowa ulicami miasta. Po jej zakończeniu liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Po przeniesieniu adoracja Pana Jezusa w grobie, w czasie której śpiewane będą Gorzkie Żale. Ofiary zebrane w czasie Adoracji Krzyża są tradycyjnie przeznaczone na Ziemię Świętą. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Jest to również I dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. W Wielką Sobotę od godz. 7.00 Adoracja przy Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 16.00 na placu rajskim przed kościołem. Jeśli warunki atmosferyczne na to nie pozwolą, święcenie odbywać się będzie w kościele. Spowiedź w tym dniu do godz. 12.00. Uroczysta Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 19.00, na którą prosimy przynieść świece.

 

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uroczysta Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. na Wielkanoc i Wielkanocny Poniedziałek według porządku niedzielnego.

 

 1. Ofiary zebrane podczas składek prowadzonych na Drogach Krzyżowych, zostają w całości przekazane na pomoc potrzebującym rodzinom naszej parafii za pośrednictwem Akcji Katolickiej.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z Rodzicami, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie w piątek 22.04. Na spotkanie proszę zabrać koraliki z Mszy św. oraz naklejki z Dróg Krzyżowych.

 

 • Ogłoszenie Społeczne. Samorządowy Ośrodek Kultury zaprasza na Jarmark Wielkanocny pod honorowym patronatem Burmistrz Gminy Alwernia Beaty Nadziei-Szpili, który odbywa się w dniu dzisiejszym przed Urzędem Miejskim od 9:00 do 13:00. Podczas Jarmarku wystawa Palm Wielkanocnych, degustacja potraw oraz możliwość nabycia ozdób i przysmaków świątecznych.

 

 1. Za pomoc w porządkowaniu kościoła dziękujemy parafianom z ul. Skłodowskiej, Żaczków i Krakowskiej. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 09.11.2022r. o godz. 18:00.

 

 1. W minionym tygodniu, pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Irenę Grabowską z ul. Lawendowej. Pomódlmy się o spokój jej duszy: Dobry Jezu…

Komentowanie jest wyłączone.