OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Świętej Rodziny – 26.12.2021r.

        

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Świętej Rodziny – 26.12.2021r.

 

 1. Przeżywamy drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Kościół wspomina w nim św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika. Dziś również ostatnia niedziela roku kalendarzowego. Dziękujemy wszystkim za obecność i modlitwę.
 1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:– w poniedziałek; Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty

– we wtorek; Święto świętych Młodzianków, męczenników

– w piątek; o godz. 18:00 uroczysta Msza św. na zakończenie Starego Roku. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Suplikacje i uroczyste Te Deum.

– w sobotę; Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 1. Coroczny  koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży  planowany jest w naszym kościele w dniu  6 stycznia – w Trzech Króli  w godzinach popołudniowych.  Decyzja o koncercie zostanie podjęta w ostatnich dniach roku. Szczegółowe informacje  będą dostępne na plakatach oraz stronie internetowej Samorządowego Ośrodka Kultury.

 2. Przypominamy, iż wizyta duszpasterska w naszej parafii, nie będzie  odbywać się w tradycyjnej formie. W dniach następujących po 17 stycznia 2022 roku będą sprawowane Msze św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Po Mszy św. każdy uczestnik będzie mógł zaopatrzyć się w wodę święconą oraz kredę. Bliższe szczegóły dotyczące tych Mszy św. zostaną podane na początku stycznia 2022 roku. Informacje te będą umieszczone w gablotach przy kościele, na naszej stronie internetowej oraz na facebooku. Jeśli któraś z rodzin pragnie przyjąć nas w tradycyjnej formie bardzo prosimy o zgłoszenie swojego adresu oraz numeru telefonu w zakrystii lub powiadomienie nas telefonicznie. Prosimy aby zgłoszeń tych dokonywać do dnia 02.01.2022 roku. Po tym terminie zostanie sporządzony specjalny grafik odwiedzin duszpasterskich, który będzie dostępny w gablotach przy kościele, na naszej stronie internetowej oraz na facebooku.
 3. „Burmistrz Gminy Alwernia serdecznie zaprasza na „Wspólne kolędowanie „, które odbędzie się w dniu 28 grudnia 2021 roku  o godzinie 18.00 w Klasztorze oo. Bernardynów w Alwerni.Kolędy zaśpiewają dla Państwa między innymi;

  – Chór „CAMERATA” z Wieliczki pod batutą  Izabeli Szoty

  – Dzieci i Młodzież z Gminy Alwernia

  Serdecznie zapraszamy do udziału w tym uroczystym wydarzeniu i wspólnym kolędowaniu.

 4. Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę br. Kleofasa, który koordynował przygotowanie tradycyjnej szopki w naszej świątyni. Dzięki jego pracy, szopka każdego roku się rozrasta i powiększa swoje zasoby figur ruchomych i statycznych. Pragniemy również podziękować jednej Rodzinie oraz osób zaangażowanym w jej budowę za ufundowanie dwóch nowych figurek.

Komentowanie jest wyłączone.