OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Wielkanocna – 04.04.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Wielkanocna – 04.04.2021

        

  1. Przeżywamy Niedzielę Wielkanocną. Bracia i Siostry Alleluja! Jezus żyje! Cieszymy się, że już razem z wami, możemy w tym roku przeżywać te najważniejsze święta Chrześcijańskie. Oby kolejne święta Wielkiejnocy, były już wolne od wszelkich przeciwności i niepokojów.
  1. Dzisiaj wypominków o godz. 14.30 nie będzie.
  1. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary zebrane jutro na tacę będą tradycyjnie przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego JP II w Krakowie.
  1. Przyszła niedziela jest niedzielą Bożego Miłosierdzia. W trwającej nowennie przed tą uroczystością stosowne modlitwy odmawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej a w Niedzielę Miłosierdzia 15 minut przed każdą Mszą św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W godzinie Miłosierdzia o godz. 15:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie odmówimy koronkę a po niej Msza święta.
  1. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje.
  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i za wszystkie ofiary składane w czasie Triduum Paschalnego.
  1. Dziękujemy Strażakom z za symboliczną wartę przy Pańskim Grobie. Serdeczne podziękowania składamy grupie misteryjnej Pascha za piękną Drogę Krzyżową z rozważaniami Męki Pańskiej.
  1. Dziękujemy naszym Ministrantom i Lektorom za trud włożony w przygotowanie Asyst Liturgicznych. Scholii i Oazie za oprawę muzyczną, oraz Br. Kleofasowi za budowę Grobu Pańskiego i wszelkie prace w kościele i wokół niego .
  2. Słowa podziękowania kierujemy do Pana Marka Skowronka, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Alwerni, za nieocenioną pomoc, jaką okazał podczas nagrywania rekolekcji szkolnych dla naszych dzieci i młodzieży.
  3. Jeszcze raz wszystkim parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia: Niechaj światło i moc płynące od Zmartwychwstałego Pana umacniają Was w ziemskim pielgrzymowaniu. Niech pomagają w rozwiązywaniu wszelkich trudności dnia codziennego i budzą nadzieję na lepszą przyszłość. Niech Was Bóg błogosławi.

Komentowanie jest wyłączone.