OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Wielkanocna – 09.04.2023r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Wielkanocna – 09.04.2023r.

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Wielkanocną. Bracia i Siostry Alleluja! Jezus żyje! Cieszymy się, że już razem z wami, możemy w tym roku przeżywać te najważniejsze święta Chrześcijańskie. Dzisiaj wypominków o godz. 14.30 już nie będzie.

 

 1. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary zebrane jutro na tacę będą tradycyjnie przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego JP II w Krakowie.

 

 1. Przyszła niedziela jest niedzielą Bożego Miłosierdzia. W trwającej nowennie przed tą uroczystością stosowne modlitwy odmawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej a w Niedzielę Miłosierdzia 15 minut przed każdą Mszą św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W godzinie Miłosierdzia o godz. 15:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie odmówimy koronkę a po niej Msza św.

 

 1. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i za wszystkie ofiary składane w czasie Triduum Paschalnego.

 

 1. Dziękujemy Policji i Strażakom za zabezpieczanie piątkowej Drogi Krzyżowej. Strażakom dziękujemy również za wartę przy Grobie Pańskim.

 

 1. Serdeczne podziękowania składamy grupie misteryjnej Pascha za przygotowanie i poprowadzenie tegorocznych misteriów.

 

 1. Dziękujemy naszym Ministrantom i Lektorom za trud włożony w przygotowanie Asyst Liturgicznych. Scholii i Oazie za oprawę muzyczną, oraz Br. Kleofasowi za budowę Grobu Pańskiego i wszelkie prace w kościele i wokół niego.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., zapraszamy na kolejną katechezę w czwartek o godz. 16:30.

 

 1. Spotkanie Rodziców i dzieci pragnących przeżywać rocznicę I Komunii św. w niedzielę 14 maja, odbędzie się w najbliższy czwartek, po Mszy św. o godz. 18:00.

 

 1. Ostatnią ratę należności za tegoroczną pielgrzymkę do Francji w wysokości 1300 zł. wpłacać należy bezpośrednio do o. Pio w terminie do końca maja. Planowane jest również spotkanie przedwyjazdowe. Jego data zostanie podana w ogłoszeniach parafialnych.

 

 1. O posługę sprzątania świątyni w nadchodzącym tygodniu prosimy mieszkańców z ul. Dąbrowskiej.

 

 1. Jeszcze raz wszystkim parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia: Niechaj światło i moc płynące od Zmartwychwstałego Pana umacniają Was w ziemskim pielgrzymowaniu. Niech pomagają w rozwiązywaniu wszelkich trudności dnia codziennego i budzą nadzieję na lepszą przyszłość. Niech Was Bóg błogosławi!

Komentowanie jest wyłączone.