OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Wielkanocna – 17.04.2022r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Wielkanocna – 17.04.2022r.

 1. Przeżywamy Niedzielę Wielkanocną. Bracia i Siostry Alleluja! Jezus żyje! Cieszymy się, że już razem z wami, możemy w tym roku przeżywać te najważniejsze święta Chrześcijańskie. Oby kolejne święta Wielkiejnocy, były już całkowicie wolne od wszelkich przeciwności i niepokojów. Dzisiaj wypominków o godz. 14.30 już nie będzie.
 1. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary zebrane jutro na tacę będą tradycyjnie przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego JP II w Krakowie.
 1. Przyszła niedziela jest niedzielą Bożego Miłosierdzia. W trwającej nowennie przed tą uroczystością stosowne modlitwy odmawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej a w Niedzielę Miłosierdzia 15 minut przed każdą Mszą św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W godzinie Miłosierdzia o godz. 15:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie odmówimy koronkę a po niej Msza święta.
 1. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje.
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i za wszystkie ofiary składane w czasie Triduum Paschalnego.
 1. Dziękujemy Policji i Strażakom za zabezpieczanie piątkowej Drogi Krzyżowej. Strażakom dziękujemy również za wartę przy Grobie Pańskim.
 1. Serdeczne podziękowania składamy grupie misteryjnej Pascha za przygotowanie i poprowadzenie tegorocznych misteriów.
 1. Dziękujemy naszym Ministrantom i Lektorom za trud włożony w przygotowanie Asyst Liturgicznych. Scholii i Oazie za oprawę muzyczną, oraz Br. Kleofasowi za budowę Grobu Pańskiego i wszelkie prace w kościele i wokół niego.
 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z Rodzicami, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie w piątek 22.04. Na spotkanie proszę zabrać koraliki z Mszy św. oraz naklejki z Dróg Krzyżowych.
 2. O posługę sprzątania świątyni w nadchodzącym tygodniu prosimy mieszkańców z ul. Gęsikowskiego, Zacisze, Kwiatowej, Sadowej i Jutrzenki.
 3. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Aleksandra Stolarzewicz z os. Chemików, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11:00 i śp. Wiesława Jagiełę, którego pogrzeb odbędzie się również w środę o godz. 14:00. Pomódlmy się o spokój ich dusz: Dobry Jezu…
 1. Jeszcze raz wszystkim parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia: Niechaj światło i moc płynące od Zmartwychwstałego Pana umacniają Was w ziemskim pielgrzymowaniu. Niech pomagają w rozwiązywaniu wszelkich trudności dnia codziennego i budzą nadzieję na lepszą przyszłość. Niech Was Bóg błogosławi!

Komentowanie jest wyłączone.