OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU 04.10.2020r.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU
04.10.2020r.

  1. Obchodząc Uroczystość Naszego Zakonodawcy, dziękujemy za wspólna modlitwę. Pamiętajmy dziś szczególnie o naszym papieżu Franciszku, który dziś obchodzi swoje imieniny.
  2. W nadchodzącym tygodniu obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
  • w środę: wspomnienie obowiązkowe NMP Różańcowej
  • w piątek: wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka
  1. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Tranzitus, upamiętniające przejście z ziemi do nieba św. Franciszka. Nabożeństwo rozpoczniemy dziś, po Mszy świętej o godz. 18.00.
  2. Z okazji XX Dnia Papieskiego, w przyszłą niedzielę Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, zbierać będzie ofiary do puszek na stypendia dla zdolnej lecz ubogiej młodzieży. Zachęcamy wszystkich do włączenia się do tego szczytnego dzieła.
  3. Przez cały październik przyjmujemy na wypominki jednorazowe, miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odczytywane we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych będzie przez cały listopad Msza św. poprzedzona półgodzinną modlitwą, w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą Msze św. we wszystkie niedziele roku godz. 15.00, poprzedzone półgodzinną modlitwą z odczytywaniem wypominek. Karty do wypisywania imion zmarłych znajdują się na ołtarzach bocznych w nawie głównej i transepcie.
  4. W miesiącu październiku, różaniec odmawiamy codziennie przed Mszą św. o godz. 17:30. Prosimy, aby wszystkie dzieci a szczególnie te z wyznaczonych klas, nadal licznie uczestniczyły w różańcu.
  5. Pragniemy podziękować mieszkańcom bloku nr. 11 za pomoc i zaangażowanie podczas porządkowania świątyni. Zamówiona Msza św., sprawowana będzie 24.01.2021r. o godz. 18:00. O pomoc w sprzątaniu kościoła, zwracamy się do Parafian z bloku nr. 12; 4 – klatki.

Komentowanie jest wyłączone.