OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi  – 01.01.2023r.

      

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 – 01.01.2023r.

 1. Przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to zarazem Światowy Dzień modlitw o Pokój. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby naszego WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej.
 1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
  – w poniedziałek; Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

– we wtorek; Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezusa
– w piątek; Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.

 1. W I czwartek miesiąca, 5 stycznia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, po Mszy wieczornej do godz. 20.00. W tym miesiącu Kręgu Biblijnego wyjątkowo nie będzie.
 1. Wizytę Duszpasterską, czyli „Kolędę” rozpoczniemy w naszej Parafii w poniedziałek 2 stycznia. Kolędę będziemy ogłaszać co niedzielę. Początek wizyty od poniedziałku do piątku o godz. 15.30 a w sobotę od godz. 9.00.
 • W poniedziałek odwiedzimy Bloki Nr 1 i 2 na Osiedlu Chemików oraz ul. Gęsikowskiego,
 • we wtorek Bloki nr 3 i 4
 • w środę Bloki nr 5 i 6,
 • w czwartek Bloki nr 8 i 9,
 • w sobotę odwiedzimy ul. Prusa i Brzeziny.
 1. Zapraszamy na coroczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży, który odbędzie się w naszym kościele 6 stycznia w Święto Trzech Króli o godzinie 16:00.
 1. W przyszła niedzielę, 8 stycznia br., o godz. 10.00 Msza św. z udziałem Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a po Mszy św. spotkanie Wspólnoty w sali klasztornej.
 2. Na Mszę św. i na spotkanie są zaproszeni wszyscy chętni do włączenia się do tej wspólnoty działającej przy klasztorze w Alwerni.
 3. Serdeczne podziękowania Druhom OSP Alwernia za bezpłatną naprawę dachu nad kościołem, który został poważnie zrujnowany atakiem zimy przed świętami i potem gwałtowną odwilżą… Niech Pan Bóg wynagrodzi Wam Bracia swoim przemożnym Błogosławieństwem…..

  8. Drodzy parafianie i pielgrzymi! Na koniec pragniemy Was poinformować, iż w ostatnim czasie nasz kościół, stał się obiektem licznych włamań i kradzieży. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca były to aż dwie udokumentowane kradzieże. Również w minionym tygodniu doszło do podobnego incydentu. „Na gorącym uczynku” udało się zatrzymać jednego z podejrzanych mężczyzn i przekazać w ręce policji. Nie obyło się przy tym bez przykrych i przemocowych incydentów. Drugi natomiast pozostaje ciągle nieuchwytny. Jak widzimy od ostatniego roku liczba przestępstw przeciwko miejscom kultu a także osobom duchownym rośnie, dlatego w trosce o życie i zdrowie członków Wspólnoty Zakonnej a także mienie materialne kościoła, postanowiliśmy zamykać świątynię po Mszy św. porannej i otwierać godzinę przed Mszą św. W niedzielę, kościół będzie dostępny przez cały dzień ze względu na wzmożony ruch wiernych. Prosimy o zrozumienie tej trudnej dla wszystkich sytuacji.

Komentowanie jest wyłączone.