OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Trójcy Najświętszej – 30.05.2021r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Najświętszej – 30.05.2021r.

 

  1. Przeżywamy uroczystość Trójcy Świętej. Pozdrawiamy uczestników niedzielnej Eucharystii i życzymy błogosławionych owoców wspólnej modlitwy i spotkania ze Zmartwychwstałym Panem.
  1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek; Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

– we wtorek; wspomnienie św. Justyna, męczennika oraz 8 tydzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego. O godz. 7.00 Msza św. z kazaniem oraz nabożeństwo ku czci św. Antoniego i błogosławieństwo Jego relikwiami

– w czwartek; uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli Boże Ciało. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.  Po Mszy św. o godz. 11:30 procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy z odśpiewaniem Ewangelii. Serdecznie prosimy Parafian o przygotowanie ołtarzy według ustalonego porządku. Przez całą oktawę codziennie o 17.30 nabożeństwo i procesja Eucharystyczna.

– w sobotę; Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

– w przyszłą niedzielę tradycyjny odpust „Strzelanka”. Mszy św. o godz. 11:30, przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi o. Gwidon Hensel – Wikariusz naszej Prowincji. Po Mszy św. procesja. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia a także osoby do niesienia feretronów i chorągwi.

  1. W poniedziałek o godz. 17:30 już ostatnie nabożeństwo majowe w tym roku. Bardzo prosimy, aby w tym dniu, dzieci do koszyczka wrzucały podpisane plakaty z naklejkami. Po nabożeństwie wylosujemy jedno dziecko, które otrzyma obraz św. Józefa. Dla wszystkich dzieci przygotowano słodki poczęstunek.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, codziennie o 17:30.
  1. Zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Odbędzie się ono w środę, 2 czerwca, o 19.30 i zostanie poświęcone Księdze Pieśni nad Pieśniami. Z uwagi na fakt, iż I czwartek miesiąca wypada w Boże Ciało, adoracja pierwszoczwartkowa odbędzie się w II czwartek miesiąca.
  2. Jeszcze tylko przez najbliższy tydzień zbieramy zapisy i wpłaty na pielgrzymkę pierwszokomunijną. Oprócz zapisanych dzieci pierwszokomunijnych, mamy jeszcze ok. dziesięciu wolnych miejsc. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 19.06. Planowany wyjazd, sprzed kościoła o godz. 8:00. Kosz pielgrzymki to 50 zł. od osoby. W cenie jest przejazd, obiad a także zwiedzanie Sanktuarium. Po Mszy św. w intencji Dzieci i ich Rodzin, zaplanowana jest również Droga Krzyżowa na kalwaryjskich dróżkach. Zapisy u o. Pio i w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do tej wspólnej modlitwy przed Matką Bożą Kalwaryjską.

 

  1. Za pomoc w porządkowaniu kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Wiosennej. Zamówiona Msza św. w int. Mieszkańców będzie sprawowana 08.11 o godz. 7:30. O posługę sprzątania świątyni w nadchodzącym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Skłodowskiej, Żaczków i Krakowskiej.
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jadwigę Sekuła. Pomódlmy się o spokój jej duszy: Wieczny odpoczynek…

Komentowanie jest wyłączone.