OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 29.05.2022r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

– 29.05.2022r.

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Parafianom, pielgrzymom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wielu łask od
  Pana Jezusa Miłosiernego.
 1. W rozpoczynającym się tygodniu, przeżywać będziemy:
 • we wtorek; Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny oraz VII tydzień nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy
 • w środę; Wspomnienie św. Justyna, męczennika
 • w piątek; Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17:30. We wtorek losowanie osoby, która otrzyma obraz św. Jana z Dukli na własność. Obraz, jest nagrodą za najwyższą frekwencję na nabożeństwach. Dla pozostałych dzieci słodki poczęstunek.
 1. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi na każdej Mszy św. W środę, 1 czerwca, kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, po Mszy wieczornej, ok. 18.45. W I czwartek miesiąca, 2 czerwca, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań po Mszy wieczornej aż do godz. 20.00.
 1. W I piątek miesiąca adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi I Róża kobiet. Początek modlitwy o godz. 17:30.
 1. Przypominamy o ostatniej racie należności za pielgrzymkę do Włoch. Termin do końca maja.
 1. W minioną sobotę odbyła się pielgrzymka naszych ministrantów i lektorów do Centrum JPII w Krakowie. Wyjazd stanowił formę nagrody dla 40 członków LSO i był możliwy dzięki wsparciu osób prywatnych jak i instytucji, za które z serca dziękujemy. Został on również objęty Patronatem Honorowym Ministra Prowincjalnego OO. Bernardynów –
  Teofila Czarniaka ofm – oraz Burmistrz Gminy Alwernia – p. Beaty Nadziei Szpili.
 1. Kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie formacyjne w najbliższą sobotę o godz. 18:30.
 1. Ogłoszenie Społeczne

Burmistrz Gminy Alwernia zaprasza na organizowaną przez Gminę Alwernia, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie AKCJĘ „KREW NADZIEJĄ NA ŻYCIE”
Akcja odbędzie się na parkingu przy Stadionie Miejskim w Alwerni ul. Zygmunta Zięby 1, w dniu 11 czerwca 2022 roku, w godzinach od 900 do 1300 .

                                                                                                    

 • Za pomoc w sprzątaniu kościoła, dziękujemy parafianom z ul. Garncarskiej. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 24.11.2022r., o godz. 18:00. O posługę sprzątania świątyni prosimy parafian z ul. Rynek, Korycińskiego i Ogrodowej.

Komentowanie jest wyłączone.