OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna– 02.05.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna– 02.05.2021

        

  1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Dziś 21 Dzieci z klasy 3 przystąpiło do swojej I Komunii św. Dziękujemy im, za złożony „dar ołtarza” i zachęcamy do udziału w „białym tygodniu”. Z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek; Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę.

– we wtorek; Wspomnienie św. Floriana, męczennika – patrona strażaków. We wtorek, również kolejny dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego. O godz. 7.00 Msza św. z kazaniem oraz nabożeństwo ku czci św. Antoniego i błogosławieństwo Jego relikwiami

– w czwartek; Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

– w sobotę; Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

  1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.
  1. Maturzystów i ósmoklasistów, którzy wkrótce rozpoczną egzaminy, zapraszamy na Mszę w ich intencji jutro, 3 maja, o godz. 11.30.
  1. Spotkanie Kręgu Biblijnego w tym miesiącu wyjątkowo nie w pierwszą, lecz drugą środę miesiąca, czyli 12 maja.
  1. Zachęceni słowami naszego Zbawiciela: „Proście Pana żniwa, aby wyprawił robotników na żniwo swoje” pragniemy w pierwsze czwartki miesiąca trwać na modlitwie w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele. 6 maja, w I czwartek tego miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej do godziny 20.00. Jeśli ktoś nie jest w stanie przyjść na całą adorację, zapraszamy choćby na chwilę, by w szczerej modlitwie polecać tę ważną dla całego Kościoła sprawę.

Ogłoszenie społeczne

  1. Burmistrz Gminy Alwernia i Stowarzyszenie Wspólna Sprawa zwracają się z gorącą prośbą do społeczności Gminy o poparcie projektu budowy nowego układu drogowego w obszarze naszej Gminy. Stosowne podpisy można składać na materiałach przedstawiających jej wizualizację w Urzędzie Gminy Alwernia.
  1. Rodzicom dzieci komunijnych, dziękujemy za pomoc w porządkowaniu kościoła. O posługę sprzątania świątyni w nadchodzącym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Mickiewicza.
  1. W minionym tygodniu, pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Franciszka Kowalskiego z ul. Kasztanowej. Pomódlmy się o spokój jego dusz: Dobry Jezu

Komentowanie jest wyłączone.