OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  V Niedziela Wielkiego Postu – 03.04.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 V Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022 r.

  1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św., odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpoczną się w naszym kościele tradycyjne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi o. Sylwester Skirliński – posługujący obecnie w Rzeszowie. Program rekolekcji parafialnych i szkolnych, dostępny jest na bocznych ołtarzach i na naszej stronie internetowej.
  1. W Niedzielę Palmową o godz. 14.30 misteryjne sceny: wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i wypędzenia przekupniów ze świątyni oraz uroczyste poświęcenie palm. Poświęcenie palm będzie także na każdej Mszy św.
  1. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 6.30 i 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzona tradycyjnie przez mężczyzn świeckich.
  1. W piątki, w czasie wieczornej Drogi Krzyżowej, przy V stacji zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na Święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii.
  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
  1. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
  1. W zakrystii, można jeszcze nabyć Baranki wielkanocne Caritas.
  1. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy mieszkańcom z ul. Wiosennej i Bernardyńskiej. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 11.10.2022r., o godz. 18:00. O pomoc w porządkowaniu kościoła, prosimy parafian z ul. Skłodowskiej, Żaczków i Krakowskiej.

Komentowanie jest wyłączone.