OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023 r.

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Dziękujemy za wspólną modlitwę i zachęcamy do owocnego przeżycia ostatnich tygodni Wielkopostnego przygotowania na święta Zmartwychwstania Pańskiego.
 1. W najbliższa sobotę wypada I sobota miesiąca kwietnia.
 1. Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpoczną się w naszym kościele tradycyjne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi o. Ezechiel Lasota – posługujący obecnie w Skępem. Program rekolekcji, dostępny jest na bocznych ołtarzach i na naszej stronie internetowej.
 1. Za tydzień rozpoczynają się również rekolekcje szkolne dla klas 4-8. Pozostałe dzieci, prosimy, aby przychodziły na nauki z rodzicami w ramach rekolekcji parafialnych.
 1. W Niedzielę Palmową o godz. 14.30 misteryjne sceny: wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i wypędzenia przekupniów ze świątyni oraz uroczyste poświęcenie palm. Poświęcenie palm będzie także na każdej Mszy św.
 1. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 6.30 i 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzona tradycyjnie przez mężczyzn świeckich.
 1. W piątki, w czasie wieczornej Drogi Krzyżowej, przy V stacji zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na Święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii.
 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
 1. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
 1. Rocznicę I Komunii św. planujemy na drugą niedzielę maja. Prosimy, aby już teraz zapisywać w zakrystii chętne dzieci, których Rodzice wyrażają chęć uczestnictwa w tej uroczystości. Zapisy potrwają do 16 kwietnia. Przypominamy również o I piątkach miesiąca.
 1. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy mieszkańcom z ul. Rynek i Korycińskiego. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 20.04.2023r., o godz. 18:00. O pomoc w porządkowaniu kościoła, prosimy parafian z ul. Słonecznej, Widokowej i Ogrodowej.
 1. Ogłoszenie społeczne

Burmistrz Gminy Alwernia zaprasza na akcję „Z nadzieją po Zdrowie”, która odbędzie się 1 kwietnia 2023 roku w godzinach 9:00-13:00 w Urzędzie Miejskim w Alwerni. W ramach „ Białej Soboty” mieszkańcy naszej gminy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad i badań najlepszych specjalistów z zakresu kardiologii, neurologii, otolaryngologii, okulistyki, dermatologii, geriatrii, będzie można skonsultować się z lekarzem medycyny rodzinnej, wykonać pomiar ciśnienia oraz badanie EKG.

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Józef Sikora z ul. Garncarskiej. Pomódlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek…

Komentowanie jest wyłączone.