OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Zwykła – 06.02.2022r.

    

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 V Niedziela Zwykła – 06.02.2022r.

 

  1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą. Z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo.
  1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek; Wspomnienie św. Kolety, dziewicy

– w środę; Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

– w piątek;  Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu, który jest również światowym Dniem Ludzi Chorych, na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy w sposób szczególny ludzi chorych i starszych. Podczas Mszy św. będziemy udzielać sakramentu namaszczenia chorych a na koniec pobłogosławimy zebranych Najświętszym Sakramentem.

  1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w Parafii. Dziękujemy wszystkim Rodzinom i Osobom, którzy nas przyjęli, za życzliwość i dobrą atmosferę oraz złożone ofiary. W tym roku zebraliśmy 33500 zł. Zebrane ofiary, zostaną przeznaczone na zakup opału w sezonie grzewczym a także doposażenie świątyni w system monitoringu i antywłamaniowe zabezpieczenie drzwi. Niech Was wszystkich Bóg błogosławi, darzy potrzebnymi łaskami, zwłaszcza łaską zdrowia. Życzymy Wszystkim dobrego Nowego Roku.
  1. Jest już tradycją, że w czasie Wielkiego Tygodnia przedstawiane jest Misterium Pasyjne. Przez ostatnie dwa lata miało ono ograniczoną formę, ale pragniemy powrócić do formy tradycyjnej. Misterium to przygotowywane jest przez Grupę Misteryjną „Pascha”, którą tworzą wyłącznie wolontariusze. Przez ostatnie lata grupa ta jednak bardzo się „uszczupliła” dlatego poszukujemy chętnych, którzy dołączyliby do obecnej grupy. Każdy może się włączyć w przygotowanie naszego Misterium Pasyjnego zarówno dzieci jak i młodzież oraz osoby dorosłe. Chodzi o to abyśmy mieli odpowiednią grupę osób aby obsadzić poszczególne role, i mieć także osoby do przygotowania zaplecza ( np. budowy scen, obsługi nagłośnienia). Wszystkich zainteresowanych i chętnych (w wypadku dzieci ich rodziców) zapraszamy na spotkanie do klasztoru w piątek 18 lutego o godz. 19.00. Tylko od nas zależy czy tradycja Misterium Pasyjnego będzie nadal kontynuowana.
  1. Stowarzyszenie Gospel i Chór Gospel Alwernia zapraszają wszystkich chętnych w dniach 19.02-20.02.2022 na piąte Warsztaty Gospel w Alwerni. Warsztaty odbędą się w Sali OSP w Alwerni w sobotę w godz. 9.00-18.00, a w niedzielę w godz. 9.00-15.00 a zakończą się koncertem w naszym kościele w niedzielę 20.02.2022 po Mszy Św. o godz. 15.00. Zapisy przyjmuje Barbara Augustynek i Anna Górecka do dnia 15.02.2022 r. Koszt uczestnictwa: 40 zł. Więcej informacji na plakatach oraz na facebooku Chóru Gospel Alwernia.
  1. Za posługę porządkowania kościoła dziękujemy mieszkańcom z ul. Olszewskiego. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 22.06 o godz. 7:00. O pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy Parafian z ul. Wróblewskiego i Kulawki.

Komentowanie jest wyłączone.