OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023r.

       

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023r.

  1. Przeżywamy VII Niedzielę Zwykłą. Pozdrawiamy uczestników niedzielnej Eucharystii i życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.
  1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:

– w środę; przypada Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz.: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.

  1. Przez cały Wielki Post, nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 6.30 i 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzone tradycyjnie przez mężczyzn świeckich.
  1. W czasie wieczornej Drogi Krzyżowej w piątki, przy V stacji, zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii.
  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę, po Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy wszystkich do godnego przeżycia Wielkiego Postu i licznego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.
  1. Do szczególnie licznego uczestnictwa w Drodze Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach, zachęcamy dzieci i młodzież. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., zapraszamy na Drogę Krzyżową w najbliższy piątek o godz. 17:30. Wtedy to otrzymają one odpowiednie książeczki do zbierania pamiątkowych naklejek za uczestnictwo w Drodze Krzyżowej. Również pozostałe chętne dzieci, mogą wtedy otrzymać takie książeczki i zbierać naklejki potwierdzające wspólną modlitwę.
  1. Kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. w najbliższą środę o godz. 18:00.
  1. W minionym tygodniu, blisko 30 naszych Ministrantów i Lektorów wzięło udział w Zimowych Dniach Wspólnoty LSO w Kalwarii Zebrzydowskiej. W każdej kategorii sportowych i intelektualnych rywalizacji, zajmowali wysokie miejsca na podium, zdobywając przy tym aż 11 pucharów. Gratulujemy im oraz dziękujemy za wparcie finansowe Gminie Alwernia. Jednocześnie prosimy Rodziców, aby motywowali swoich synów do tej pięknej i wdzięcznej posługi.
  1. Za pomoc w porządkowaniu kościoła dziękujemy mieszkańcom z ul. Wiosennej. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 22.02.2023r., o godz. 8:30. O pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy parafian z ul. Skłodowskiej, Żaczków i Krakowskiej.

W odpowiedzi na tragiczne skutki trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach św., będziemy prowadzić zbiórkę do puszek na rzecz osób dotkniętych tą tragedią. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Komentowanie jest wyłączone.