OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  VIII Niedziela Zwykła – 27.02.2022r.  

      

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 VIII Niedziela Zwykła – 27.02.2022r.

 

  1. Przeżywamy VIII Niedzielę Zwykłą. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Nie ustawajmy w prośbach zanoszonych do Boga w intencji wolnej Ojczyzny i oddalenie widma wojny. Wyrażamy naszą pełną solidarność z Narodem Ukraińskim! Otaczamy ich swoją modlitwą a także pragniemy wesprzeć ich materialnie. Dlatego też za tydzień, po wszystkich Mszach św., będziemy prowadzić zbiórkę do puszek. Zebrane środki, zostaną przeznaczone na pomoc humanitarną Ukrainie.

  1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:

– w środę; przypada Środa Popielcowa. W tym dniu obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Msze św. z kazaniem i posypaniem głów popiołem o godz.: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00

– w piątek; Święto św. Kazimierza, królewicza

  • W tym tygodniu, wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi i komunii św. wynagradzającej.
  • W I czwartek miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. o godz. 18:00.
  1. Przez cały Wielki Post, nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 6.30 i 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzone tradycyjnie przez mężczyzn świeckich.

  1. W czasie wieczornej Drogi Krzyżowej w piątki, przy V stacji, zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii.

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę, po Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy wszystkich do godnego przeżycia Wielkiego Postu i licznego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

  2. Do szczególnie licznego uczestnictwa w Drodze Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach, zachęcamy dzieci i młodzież. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., otrzymały już odpowiednie książeczki do zbierania pamiątkowych naklejek za uczestnictwo w Drodze Krzyżowej. Pozostałe chętne dzieci, mogą takie książeczki i naklejki otrzymać, po uczestnictwie w piątkowych bądź niedzielnych drogach krzyżowych. Książeczki, będą rozdawane po nabożeństwie w najbliższy piątek.

  3. Kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie w najbliższy poniedziałek.

  4. W tym tygodniu, o pomoc w porządkowaniu kościoła, prosimy mieszkańców z ul. Sienkiewicza.

Komentowanie jest wyłączone.