OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI Niedziela zwykła – 13.06.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela zwykła – 13.06.2021r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj XI Niedzielę zwykłą. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i życzymy wielu łask od Miłosiernego Pana. Dziś wspominamy również św. Antoniego. Z tej racji o godz. 15 Msza w intencji dzieci z możliwością przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa.
  1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek; Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

– we wtorek; Wspomnienie bł. Jolanty, Księżnej Kaliskiej, zakonnicy

– w czwartek; Wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

  1. Przez cały czerwiec litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa, będziemy odmawiać po Mszy św. o godz. 18:00.

  2. W najbliższą sobotę 19.06, o godz. 18:00 swoją Mszę św. Prymicyjną, sprawować będą nasi bernardyńscy Noprezbiterzy: o. Karol, o. Tomasz i o. Filip. Po Mszy św. udzielą nam prymicyjnego błogosławieństwa.

  3. Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju, biskupi z uznaniem przyjęli decyzję rządu o zmianie ograniczeń sanitarnych w kościołach i miejscach kultu oraz podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostaną zniesione od 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach.

    6. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych. O posługę sprzątania świątyni w nadchodzącym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Gęskiowskiego i Zacisze.

Komentowanie jest wyłączone.