OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela zwykła – 20.06.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela zwykła – 20.06.2021r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj XII Niedzielę zwykłą. Dziękujemy parafinom, pielgrzymom i gościom za wspólną modlitwę i życzymy wielu Bożych łask od Miłosiernego Pana.
  1. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, przeżywać będziemy:

– w poniedziałek; Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

– w czwartek; Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

– w piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego,

Masz św. na zakończenie roku o godz. 9:00. Po Mszy św. spotkanie w szkole.

  1. Przez cały czerwiec litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa, odmawiamy po Mszy św. o godz. 18:00.
  2. Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju, biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostaną zniesione od dzisiaj tj. 20 czerwca, jednocześnie we wszystkich diecezjach.
  3. W związku z decyzją Episkopatu Polski, od lipca wznawiamy odwiedziny chorych w domach, w ramach pierwszych piątków miesiąca. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
  4. W odpowiedzi na to samo postanowienie na czas wakacji zawieszamy internetowe transmisje Mszy św. z naszej świątyni. Po wakacjach dla osób chorych i niemogących fizycznie uczestniczyć w Mszy, transmitować będziemy jedną Mszę św. o godz. 10:00.

Ogłoszenie społeczne

 

Burmistrz Gminy Alwernia przypomina o konieczności wypełnienia obowiązku dotyczącego udzielenia informacji w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Spisu można dokonać poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej spis.gov.pl, dzwoniąc na infolinię Głównego Urzędu Statystycznego lub udzielić wywiadu rachmistrzowi kontaktującemu się telefonicznie.

  1. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy parafianom z ulic Gęsikowskiego i Zacisze. O posługę sprzątania świątyni w nadchodzącym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kwiatowej, Sadowej i Jutrzenki.
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Marię Buczek z ul. Dąbrowskiej. Pomódlmy się o spokój jej duszy: Dobry Jezu…

Komentowanie jest wyłączone.