OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela zwykła Tradycyjny odpust parafialny „Strzelanka” – 19.06.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela zwykła

Tradycyjny odpust parafialny „Strzelanka” – 19.06.2022r.

  1. W naszej wspólnocie, przeżywamy dzisiaj tradycyjną uroczystość odpustową, ku czci Jezusa Eucharystycznego, zwaną popularnie „Strzelanką”. Sumie odpustowej o godz. 11:30 przewodniczył będzie o. Augustyn Bielak – Gwardian klasztoru św. Franciszka z Asyżu w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz wychowawca braci kleryków. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i życzymy wielu łask od Miłosiernego Pana. Dziś wieczorem nabożeństwa i procesji nie będzie.
  1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:

– we wtorek; Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

– w czwartek; Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

– w piątek; Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

– w sobotę; wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

  1. Przez całą oktawę, procesja połączona z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:30.
  2. W przyszły piątek zakończenie roku katechetycznego i szkolnego. Msza św. dla chętnych dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli o godz. 8:00.
  1. W przyszłą sobotę o godz. 18:00, o. Natalis Stube – nasz bernardyński neoprezbiter, sprawował będzie dla nas Mszę św. prymicyjną. Po Mszy św., możliwość przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa.
  1. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania, wszystkim zaangażowany w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Msze św. w intencji budowniczych i ofiarodawców ołtarzy odbędą się w następujących terminach: I Ołtarz – 14 grudnia o godz. 18.00, II Ołtarz – 15 grudnia 18:00, III Ołtarz – 16 grudnia o godz. 18.00, IV Ołtarz – 20 grudnia o godz. 18.00.
  1. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy parafianom z ul. Dąbrowskiej. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 23.12.2021r. o godz. 18:00. O posługę sprzątania świątyni w nadchodzącym tygodniu prosimy mieszkańców z os. Chemików blok nr 1; 2 klatki.
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę Janinę Perończyk z os. Chemików. Pomódlmy się o spokój jej duszy. Dobry Jezu…

 

Komentowanie jest wyłączone.