OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII Niedziela zwykła – 27.06.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela zwykła – 27.06.2021r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj XIII Niedzielę zwykłą. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i życzymy wielu Bożych łask od Miłosiernego Pana na rozpoczynający się czas wakacji. W czasie urlopów nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
  1. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, przeżywać będziemy:

– w poniedziałek; Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

– we wtorek; Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

– w sobotę; Święto św. Tomasza, apostoła

  1. W te ostatnie dni czerwca, litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa, odmawiamy po Mszy św. o godz. 18:00.
  2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy w tych daniach o spowiedzi i pierwszopiatkowej komunii wynagradzającej.
  3. W odpowiedzi na to bolesne doświadczenie mieszkańców Nowej Białej, Metropolita Krakowski abp. Marek Jędraszewski, prosi nas o okazanie duchowego i materialnego wsparcia ucierpiałem Rodzinom. Dlatego też, organizujemy dziś, przed kościołem, zbiórkę ofiar na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej w Krakowie na pokrycie najbardziej naglących wydatków osób dotkniętych pożarem.
  1. Chór Gospel Alwernia i Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni zapraszają na pierwszy po dłuższej przerwie koncert muzyki Gospel. Koncert Chóru Gospel Alwernia odbędzie się 3 lipca 2021 roku (tj. sobota) o godz.19.00 na Rynku w Alwerni. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy Bądźcie z nami tego wieczoru. W razie deszczu koncert odbędzie się w Kościele w Alwerni.
  1. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy parafianom z ulic: Kwiatowej, Sadowej i  Jutrzenki. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 14.12.2021r o godz. 18:00. W tym tygodniu o posługę sprzątania świątyni prosimy mieszkańców ul. Przyszłości i Ustronie.
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesława Rogozińskiego z ul. Relaks i śp. Ignacego Michalika z ul. Jurajskiej. Pomódlmy się o spokój ich dusz: Dobry Jezu…

Komentowanie jest wyłączone.