OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela zwykła – 16.10.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela zwykła – 16.10.2022r.

  1. Przeżywamy dzisiaj XIX Niedzielę zwykłą. Parafianom, pielgrzymom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wielu łask od Pana Jezusa Miłosiernego. W tym dniu swoje imieniny zakonne obchodzi o. Anicet Gruszczyński OFM. Przy tej okazji, życzymy mu wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej na drodze powołania kapłańskiego i zakonnego.
  • W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, przeżywać będziemy:

– w poniedziałek; Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

– we wtorek; Święto św. Łukasza, ewangelisty

– w środę; Wspomnienie św. Piotra z Alkantary

– w czwartek; Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera

–  w piątek; Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

– w sobotę; Wspomnienie św. Jana Pawła II

  • Dziś po wszystkich Mszach św., prowadzona jest zbiórka ofiar na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  • Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele, codziennie o godz. 17:30.
  • W dniach od 05 do 12 sierpnia 2023r., planowana jest pielgrzymka autokarowa do Francji, szlakiem najpiękniejszych Maryjnych Sanktuariów. Na trasie pielgrzymki m.in. Lourdes, La Salette i Ars. Koszt to 3800zł + 75 Euro. Szczegóły na stronie klasztoru i Facebooku. Zapisy w zakrystii do 06.11.2022r., bądź do wyczerpania miejsc. Aby pielgrzymka mogła się odbyć, potrzebujemy min. 46 chętnych osób. Do wspólnego pielgrzymowania zaprasza o. Pio – organizator pielgrzymki. 
  • Przez cały październik przyjmujemy na wypominki jednorazowe, miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odczytywane we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych, będzie przez cały listopad Msza św. poprzedzona półgodzinną modlitwą, w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, będą Msze św. we wszystkie niedziele roku godz. 15.00, poprzedzone półgodzinną modlitwą z odczytywaniem wypominek. Karty do wypisywania imion zmarłych znajdują się na ołtarzach bocznych.
  • Szkoła Podstawowa w Porębie Żegoty, zaprasza na przyszłą sobotę, do udziału w VI biegu Porębskim. Szczegóły na plakatach.
  • Dziękujemy serdecznie za wszelkie datki złożone podczas kiermaszu ciast zorganizowanego przez Franciszkańską Młodzież Oazową. Zebrano 3 tyś. zł. na potrzeby wspólnoty oazowej.
  • Za pomoc w porządkowaniu kościoła, dziękujemy parafianom z bloku nr 14. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 02.01.2023r., o godz. 7:30. W tym tygodniu o posługę sprzątania świątyni, prosimy mieszkańców z os. Chemików blok nr. 15; 1 i 2 klatkę.

Komentowanie jest wyłączone.