OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI Niedziela zwykła – 21.08.2022r.  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI Niedziela zwykła – 21.08.2022r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj XXI Niedzielę zwykłą. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i życzymy wszystkim zebranym, obfitości Bożych łask od Pana Jezusa Miłosiernego.
  1. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, przeżywać będziemy:

– w poniedziałek; Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

– w środę; Święto św. Bartłomieja, apostoła. W tym dniu swoje imieniny zakonne obchodzi o. Bartłomiej Mazurkiewicz OFM – ekonom naszego klasztoru, który nie dawno celebrował również swoje 70 urodziny. Przy tej okazji, dziękujemy Bogu za dar jego osoby i życzymy mu wielu sił duchowych i witalnych, na dalsze lata służby na rzecz naszego klasztoru i parafii.

– w czwartek; Wspomnienie św. Ludwika IX, króla

– w piątek; Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Z racji uroczystości, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje.

– w sobotę; Wspomnienie św. Moniki

  1. Ogłoszenie społeczne

W najbliższy czwartek (25 sierpnia), na parkingu przed kościołem, będzie miała miejsce zbiórka tzw. „elektrośmieci” – zużytego sprzętu RTV i AGD. Zbiórka potrwa do godz. 11:00. Wtedy też nastąpi odbiór zużytego sprzętu. Przychody ze zbiórki są przeznaczone na wsparcie Polskich Misjonarzy.

  1. Za pomoc w porządkowaniu kościoła dziękujemy parafianom z os. Chemików blok nr 9, klatce 1 i 2. Zamówiona Msza św., sprawowana będzie 22.11 o godz. 18:00. W tym tygodniu o posługę sprzątania świątyni, prosimy mieszkańców z os. Chemików blok nr. 9; 3 i 4 klatkę.

Komentowanie jest wyłączone.