OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela zwykła – 29.08.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela zwykła – 29.08.2021r.

 1. Przeżywamy dzisiaj XXII Niedzielę zwykłą. Dziękujemy Wam wszystkim za wspólną modlitwę. Dziś z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, przeżywać będziemy:

– w środę; Święto Narodzenia NMP

– w czwartek; wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

 1. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 10:00, Brat Andrzej Występek, obchodził będzie jubileusz 50–lecia życia zakonnego. Obejmijmy go w tym szczególnym dniu wdzięczną modlitwą. Razem z nim, dziękujmy Bogu za dar życia i powołania.
 1. W dniu wczorajszym, Mateusz Kupczyk, pełniący w naszej parafii posługę lektora, po rocznej formacji, otrzymał na Wawelu, od ks. bp. Roberta Chrząszcza błogosławieństwo do pełnienia posługi Ceremoniarza. Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości.
 1. Młodzież klas 8, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na poniedziałek – 6 września, na Mszę św. o godz. 18:00 a po niej na pierwsze spotkanie. Prosimy zabrać deklaracje o kandydaturze do bierzmowania.
 1. Dzieci klas 3 wraz z Rodzicami, zapraszamy w najbliższą środę na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy spotkanie organizacyjne.
 1. W dniach: od 01 do 08 lipca 2022r., planowana jest 8-dniowa pielgrzymka autokarowa do Włoch śladami św. Franciszka. W programie min. Padwa, Monte Casino, Manopello, Gargano i Rzym. Na trasie pielgrzymki, nie zabraknie również Włoskiego wzorca dla naszej Alwerni czyli La’Verny – miejsca stygmatów św. Franciszka. Koszt to 2250 zł + 100 euro. Wszelkie dodatkowe informacje na plakatach, ulotkach, oraz na stronie internetowej i facebooku. Organizatorem pielgrzymki jest o. Pio, u niego też należy dokonywać zapisów.
  Zapisy prowadzimy do marca lub wyczerpania miejsc. Zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania!

Ogłoszenie Społeczne

 1. Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja Szpila i Samorządowy Ośrodek Kultury zapraszają w dniu dzisiejszym na rynek w Alwerni od 14:00 do 19:00 gdzie odbędzie się impreza plenerowa w ramach zakończenia wakacji. Podczas wydarzenia będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID 19, odbędzie się licytacja w ramach akcji Cegiełka dla Tosi. Organizatorzy zapewniają atrakcje dla dzieci, degustację potraw w ramach Festiwalu Smaków, występy artystyczne oraz Koncert Marty Bizoń. Szczegóły na plakatach i w internecie.
 1. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy parafianom z os. Chemików, blok nr. 5. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 24.12.2021r o godz. 7:30. W tym tygodniu, o posługę sprzątania świątyni prosimy mieszkańców z os. Chemików blok nr. 6.

Komentowanie jest wyłączone.