OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela zwykła – 17.10.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela zwykła – 17.10.2021r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj XXIX Niedzielę zwykłą. Pozdrawiamy uczestników niedzielnej Eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę.

  1. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, przeżywać będziemy:

– w poniedziałek; Święto św. Łukasza, ewangelisty

– w środę; Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

– w piątek; Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

– w sobotę; Święto św. Jana Kapistrana, założyciela naszej zakonnej prowincji

  1. Decyzją ks. abp. Marka Jędraszewskiego nasz dekanat otrzymał nowego Dziekana. Mianowany nim został ks. Jan Molanda – Proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Babicach. Serdecznie gratulujemy nowemu Księdzu Dziekanowi i życzymy wielu łask Bożych do pełnienia swojej posługi.

  1. W miesiącu październiku, różaniec odmawiamy codziennie przed Mszą św. o godz. 17:30.

  1. Kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne, w najbliższy poniedziałek o godz. 18:00.

  1. Przez cały październik przyjmujemy na wypominki jednorazowe, miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odczytywane we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych będzie przez cały listopad Msza św. poprzedzona półgodzinną modlitwą, w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą Msze św. we wszystkie niedziele roku godz. 15.00, poprzedzone półgodzinną modlitwą z odczytywaniem wypominek. Karty do wypisywania imion zmarłych znajdują się na ołtarzach bocznych w nawie głównej i transepcie

  1. Za pomoc w porządkowaniu kościoła dziękujemy dwóm Rodzinom z os. Chemików, z bloku nr. 10 – 2 klatce. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 26.01.2022r. o godz. 7:30. W tym tygodniu, o posługę sprzątania świątyni prosimy mieszkańców z os. Chemików blok nr. 10 – 3 i 4 klatkę.

  1. W minionym tygodniu odeszli do Pana; śp. Małgorzata Szczygieł – Chylińska oraz śp. Józef Wilczak. W minionym tygodniu odszedł również śp. Zygmunt Juda, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14:00.
    Pomódlmy się teraz o wieczny odpoczynek dla nich i wszystkich naszych bliskich zmarłych: Dobry Jezu…

Komentowanie jest wyłączone.