OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV Niedziela zwykła – 18.09.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela zwykła – 18.09.2022r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj XXV Niedzielę zwykłą. Wszystkim zebranym, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy Bożej mocy w nowym tygodniu nauki i pracy.
  1. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, przeżywać będziemy:

– w poniedziałek; Wspomnienie św. Józefa z Kupertynu

– we wtorek; Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

– w środę; Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

– w piątek; Wspomnienie Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

 W tym dniu swoje imieniny zakonne obchodzi o. Pio Trzeciak – wikary naszej parafii i klasztoru.

  1. Kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w najbliższy poniedziałek o godz. 18:00.
  1. Staraniem klasztoru, został wydany nowy informator poświęcony naszej świątyni i cudownemu wizerunkowi Pana Jezusa Miłosiernego. Zapraszamy do jego nabycia w zakrystii, za dobrowolną ofiarą.
  1. W przyszłą sobotę, w naszym klasztorze, będą miały miejsce warsztaty liturgiczne dla Liturgicznej Służby Ołtarza dekanatu Babice. Ich zwieńczeniem, będzie uroczysta Msza św. o godz. 18:00. Dziękujemy tym, którzy wsparli finansowo organizację tak ważnej i potrzebnej dziś młodym ludziom, formę pomocy, w odnajdywaniu swojego miejsca w Kościele lokalnym.
  1. Rozpoczęliśmy remont naszej kotłowni w klasztorze. Obecnie trwają prace związane ze zmianą i dostosowaniem sieci elektrycznej i systemu wentylacyjnego do nowych pieców gazowych. W dalszej kolejności zostaną zamontowane nowe piece gazowe i pompa ciepła. Prace wykończeniowe będą trwały do końca lutego następnego roku.  Kotłownia bowiem musi spełniać wszystkie wymagania związane z zabezpieczeniem przeciw pożarowym w obiekcie zabytkowym jakim jest klasztor. Jak już informowaliśmy całkowity koszt remontu to kwota 440 tys. zł. Do tej pory na ten cel zebraliśmy kwotę 26 tys. 800 zł. Staramy się także o pozyskanie dotacji z różnych instytucji. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy i prosimy o dalsze ofiary na ten cel, które można składać w formie tradycyjnej – na tacę – lub wpłacać bezpośrednio na nasze konto klasztorne. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiamy Mszę św. w każdą niedzielę o godz. 10.00.
  1. Ogłoszenie społeczne

Burmistrz Gminy Alwernia, zaprasza do Regulic na wydarzenie kulturalno – patriotyczne w przyszłą niedzielę pod nazwą „Gmina Alwernia w Hołdzie Naszym Bohaterom” poświęcone Żołnierzom i Grupie Przerzutowej Armii Krajowej z Gminy Alwernia. Program uroczystości obejmuje: Msza Św. o godz. 11:00, uroczysty przemarsz do Szkoły Podstawowej i odsłonięcie tablicy poświęconej Naszym Bohaterom. Po uroczystości zapraszamy na Piknik Służb Mundurowych.

  1. Za pomoc w porządkowaniu kościoła, dziękujemy parafianom z bloku nr 11. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 28.11 o godz. 7:00. W tym tygodniu o posługę sprzątania świątyni, prosimy mieszkańców z os. Chemików blok nr. 12; 3 klatki.
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Mariannę Mrozowską z ul. Garncarskiej. Pomódlmy się teraz o spokój jej duszy. Dobry Jezu…

Komentowanie jest wyłączone.