OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI Niedziela zwykła – 25.09.2022r.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela zwykła – 25.09.2022r.

  1. Przeżywamy dzisiaj XXVI Niedzielę zwykłą. Jest to I dzień Nowenny przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Parafianom i pielgrzymom, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionego tygodnia. Swoje imieniny zakonne, przeżyta dziś br. Kleofas Gerlak ofm – zakrystianin. Przy tej okazji, życzymy mu wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia i posługi.

  1. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, przeżywać będziemy:

– we wtorek; Wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera

– w środę; Wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu, swoją 11 rocznicę święceń biskupich, przeżywa nasz współbrat o. bp Damian Muskus ofm. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

– w czwartek; Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

– w piątek; Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

  1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w najbliższy piątek, o godz. 18:00. Na Mszy św. poświęcimy i wręczymy dzieciom różańce.

  1. W najbliższa sobotę o godz. 17:30 rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy wszystkich do tej pięknej modlitwy a szczególnie dzieci, młodzież, kandydatów do bierzmowania. W sobotę, wszystkie chętne dzieci otrzymają plakaty do zbierania pamiątkowych naklejek. Tradycyjnie też będzie można losować figurkę Matki Bożej. W tym roku będzie to figurka MB Niepokalanie Poczętej.

  1. Został wydany nowy informator poświęcony naszej świątyni i cudownemu wizerunkowi Pana Jezusa Miłosiernego. Zapraszamy do jego nabycia w zakrystii, za dobrowolną ofiarą.

  1. V Róża kobiet, poszukuje trzech chętnych osób do włączenia się we wspólnotę Żywego Różańca. Prosimy, aby chętni zgłosili się do zakrystii, bądź też bezpośrednio do p. Małgorzaty Chomik.

  1. Franciszkańska Młodzież Oazowa i Dzieci Boże zapraszają na kiermasz ciast. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów wspólnoty. Kiermasz odbędzie się w przyszłą niedzielę, 2 października, po wszystkich niedzielnych Mszach św.

  1. Za pomoc w porządkowaniu kościoła, dziękujemy parafianom z bloku nr 12. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 21.12 o godz. 18:00. W tym tygodniu o posługę sprzątania świątyni, prosimy mieszkańców z os. Chemików blok nr. 13; 1 i 2 klatkę.

Komentowanie jest wyłączone.